reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Fraunhofer i NHK z transmisją 8K przez IP

dodano: 2020-09-14 13:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Fraunhofer

JPEG XS Niemieckie Towarzystwo Fraunhofera przeprowadziło transmisję wideo 8K przez IP z wykorzystaniem JPEG XS. Pokaz odbył się podczas wirtualnej wystawy IBC 2020 (8-11 września). Standard kompresji JPEG XS został opracowany na potrzeby obsługi treści multimedialnych. Zespół ekspertów Fraunhofer IIS ds. kompresji wideo z powodzeniem wdrożył projekt pilotażowy streamingu wideo 8K przez IP we współpracy z japońskim nadawcą publicznym NHK.

JPEG XS 8K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
JPEG XS zapewnia niskie opóźnienia dla transmisji wideo przez IP. Świetnie nadaje się dla przesyłu wysokiej jakości obrazów poprzez infrastrukturę Ethernet. Zespół ekspertów Towarzystwa Fraunhofera opracował pakiet JPEG XS SDK w celu zintegrowania JPEG XS w emisji i produkcji treści wideo w celu przesyłania wysokiej jakości obrazów podczas procesu produkcji i postprodukcji za pośrednictwem protokołu IP w jakości studyjnej. Fraunhofer JPEG XS SDK działa z obsługą procesora i karty graficznej.

Studia produkcyjne i nadawcze szukają nowych sposobów zarządzania transmisją wideo i obrazów przez sieć Ethernet, aby ich przepływy pracy były mniej skomplikowane i bardziej ekonomiczne. Z JPEG XS jako nowym standardem kompresji ISO, skupiającym się na tych wymaganiach, Fraunhofer IIS stworzył system składający się z kodera (PC) z czterema wejściami SDI 12G i wyjściem Ethernet 10G oraz dekoderem (PC) z wejściem 10G Ethernet i czterema wyjściami SDI 12G zsynchronizowanymi z wejściem kodera. Transmisja danych odbywała się łączem Ethernet 10G jako strumień SMPTE 2110. Synchronizacja pomiędzy wejściem kodera a wyjściem dekodera została zrealizowana poprzez PTP IEEE1588 (Precision Time Protocol).

Pilotażowy projekt miał na celu sprawdzenie możliwości formatu JPEG XS w warunkach transmisji w czasie rzeczywistym.

- W tym pilotażowym projekcie wyzwaniem było nie tylko użycie JPEG XS do przesyłania strumieni wideo 8K, lecz także sprawdzenie synchronizacji i zachowania systemu w warunkach czasu rzeczywistego - powiedział Siegfried Foessel z Fraunhofer IIS.

- Sprawdziliśmy jakość JPEG XS przy różnych współczynnikach kompresji, aby wykorzystać go w usługach nadawczych. Przedstawimy wszystkie szczegóły techniczne dotyczące tej oceny i doskonałe wyniki projektu pilotażowego na wirtualnej konferencji SMPTE ATC w listopadzie - wyjaśnia Masayuki Miyazaki z NHK.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...