reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak hakerów na flotę pojazdów Bundeswehry

dodano: 2020-08-17 15:47
autor: HP | źródło: Bundestag/Bild am Sonntag/DW

Haker niemcy bundestag 360px.jpg Hakerzy przeprowadzili cyberatak na firmę usługową dla floty niemieckiej Bundeswehry i usług transportowych Bundestagu. „W zeszłym tygodniu na sieć informatyczną firmy doszło do ataku niezidentyfikowanej osoby z zewnątrz” - ogłosiło w sobotę 15 sierpnia br. niemieckie Ministerstwo Obrony. Incydent został zgłoszony ministerstwu 13 sierpnia i jest obecnie przedmiotem intensywnego dochodzenia prowadzonego przez odpowiednie służby.

satkurier.pl
Haker cyber atak piractwo komputer niemcy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BW-Fuhrpark Service GmbH (BWFU) jest spółką będącą własnością federalną - tzw. spółką wewnętrzną rządu federalnego - i obsługuje również kierownictwo parlamentu i polityków. Firma posiada własną bazę danych oraz strukturę informatyczną - 75,1 proc. należy do Ministerstwa Obrony, a 24,9 proc. do niemieckich kolei - Deutsche Bahn AG.

Według ministerstwa wszystkie połączenia sieciowe ze światem zewnętrznym i kierowane do klientów - Ministerstwa Obrony, Federalnych Sił Zbrojnych, Bundestagu - zostały natychmiast przerwane. Zarząd spółki zaangażował firmę, która specjalizuje się w analizie i naprawie szkód w tego typu zdarzeniach.

Niemieckie Ministerstwo Obrony natychmiast wysłało na miejsce zespół „Cyber ​​Emergency Response Team” (CERT) oraz specjalistów IT niemieckich sił zbrojnych. Bundeswehra poinformowała o tym fakcie Federalny CERT przy Federalnym Urzędzie Bezpieczeństwa Informacji (BSI) - zbadano połączenia w sieci Bundeswehry i  wg aktualnego stanu wiedzy atak hakerski nie spowodował większych szkód. Przy czym analizy i dochodzenie będzie jeszcze kontynuowane.

Według „Bild am Sonntag” w zeszłym roku firma transportowa BWFU odbyła 142 tys. przejazdów niemieckich parlamentarzystów. Siedziba BWFU znajduje się w Troisdorf niedaleko Bonn i jest zarządzana przez wojsko niemieckiej Bundeswehry i składa się z 33 500 pojazdów, w tym ciężarówek i samochodów z kierowcą, przeznaczonych dla parlamentarzystów, w tym z Berlina.

Administracja Bundestagu poinformowała o tym frakcje parlamentarne. Na razie hakerzy i cele ataku nie są do końca znane. Prawdopodobnie hakerzy w ten sposób chcieli przechwycić poufne dane, takie jak prywatne adresy zamieszkania członków Bundestagu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...