reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Philips OLED TV z procesorem ze wsparciem AI

dodano: 2020-08-13 16:06 | aktualizacja: 2020-08-13 20:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Philips

Philips OLED 865 telewizor 2020 360px.jpg Na rynku debiutują nowe telewizory Philips OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865, których sercem jest procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji. Modele są wyposażone w 3-stronny system Ambilight, Smart TV na bazie Android 9 oraz wielogłośnikowy system dźwiękowy z obsługą DTS Play-Fi. 

Philips
Philips OLED 805 2020 telewizor 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marka Philips TV & Sound rozpoczyna sprzedaż nowych telewizorów OLED wyposażonych w procesor działający w oparciu o sztuczną inteligencję.

Dzięki tej innowacji modele OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 wyświetlają jeszcze dokładniejszy i bardziej realistyczny obraz. Dodatkowo w porównaniu do ubiegłorocznej serii nowe urządzenia oferują wsparcie technologii DTS Play-Fi z możliwością stworzenia systemu multiroom. Marka zafundowała telewizorom również znaczący lifting wizualny – bardziej eleganckie wykończenie, nowy kształt podstawy oraz podświetlany pilot pokryty skórą firmy Muirhead pozyskiwaną ze zrównoważonych źródeł. 
 
Philips OLED 805


Działanie procesora Philips P5 nowej generacji opiera się o sztuczną inteligencję.
Urządzenia wykorzystują m.in. uczenie maszynowe oraz wnioski z analizy milionów klipów testujących jakość obrazu zebranych przez programistów Philips TV. Na tej podstawie sztuczna inteligencja analizuje treści wyświetlane na ekranie klatka po klatce i poprawia ich parametry w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (poprawa materiału źródłowego, kolory, kontrast, płynność ruchu i ostrość obrazu) oraz zapewnia lepszą równowagę między nimi. W ten sposób procesor Philips P5 czwartej generacji uzyskuje bardziej realistyczny i naturalny obraz, który zyskuje nowy wymiar i stanowi doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistych obiektów.

Ale to nie wszystko, jeżeli chodzi o poprawę jakości obrazu. Philips to jedna z niewielu marek, która obsługuje wszystkie główne standardy HDR – wyposażony w sztuczną inteligencję procesor oferuje lepszą jakość treści, zarówno dla źródeł HDR10, jak i HDR10+. Uzyskuje też lepsze przetwarzanie dynamicznej zawartości HDR w formacie Dolby Vision za pomocą specjalnego trybu Dolby Bright. Ponadto wszystkie modele są wyposażone w technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality, która przekształca treści gorszej jakości w prawdziwy obraz HDR. Dzięki temu na ekranie widoczny jest lepszy kontrast, większa głębia oraz naturalniejsze odcienie skóry.

Znakomite parametry jakości dźwięku oferowane przez poprzednie modele także zostały wzbogacone.
System audio o mocy 50W z nowym głośnikiem niskotonowym generuje głębokie basy, a ulepszone głośniki średniotonowe i wysokotonowe oferują czystsze i bogatsze brzmienie. Dodatkowo nowe telewizory obsługują treści w formacie Dolby Atmos oraz posiadają funkcję Dolby Atmos Virtualizer. Rozwiązania Smart TV oparte na systemie Android TV w wersji 9 (Pie), który zainstalowano w najnowszej serii Philips OLED, pozwalają m.in. na głosowe sterowanie za pomocą Google Assistant lub Amazon Alexa. 

Telewizory Philips OLED 805, OLED 855 i OLED 865 to również nowy design.
Brak krawędzi, super płaska konstrukcja i wysokiej jakości metalowe wykończenie w kolorze ciemnego chromu zapewniają telewizorom ekskluzywny wygląd. Podstawy ekranu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem. Ciekawym uzupełnieniem jest także elegancki pilot, który posiada podświetlane przyciski w metalizowanym wykończeniu oraz boki i tył pokryty pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą szkockiej marki Muirhead. Materiałem tym jest również obleczona podstawa modelu Philips OLED 865.

Nowe modele telewizorów trafią do sprzedaży w sierpniu 2020 r. w rekomendowanych cenach:

Philips OLED 805/ 855/ 865 w rozmiarze 55” – 7999 zł
Philips OLED 805/ 855/ 865 w rozmiarze 65” – 11 499 zł


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...