reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Grupy medialne chcą ograniczyć emisję kanału Sonce

dodano: 2020-07-15 20:02
autor: RO | źródło: mediasat.info/nv.ua

Sonce UA Ukraiński kanał telewizyjny Sonce prosi stowarzyszenie Internetu InAU o wywarcie wpływu na grupy medialne próbujące ograniczyć jego transmisję. Rozrywkowa stacja, należąca do Solar Media, zareagowała na informacje dotyczące wymagań największych nadawców w kraju, aby wykluczyć kanały o darmowej transmisji satelitarnej (FTA) z pakietów płatnej telewizji.

https://mbr.com.ua/uploads/news/2020/07/15/2f1df27285eeadb8bbcb9d98c11ed345f2228470.jpg
Sonce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystko wskazuje na to, że dochody z kodowania sygnału okazały się niższe niż oczekiwano, a wzrosła oglądalność kanałów, które pozostały w FTA.

Firma Solar Media wysłała odwołanie do Internetowego Stowarzyszenia Ukrainy (InAU). W liście zgłoszono prośbę o wsparcie dla kanału, ponieważ grupy medialne starają się ograniczyć jego zasięg.
 

Korzystając ze swoje pozycji, grupy medialne zmuszają operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług programowych UPU do wyłączenia kanału Sonce ze swoich sieci. W przeciwnym wypadku zostaną pozbawieni praw do treści wiodących grup medialnych. Dzieje się to w następujący sposób: dostawcy otrzymują list o jednostronnym rozwiązaniu umowy z liderami rynku, a w formie ustnej wysuwa się ultimatum, że list nabierze mocy, jeżeli dostawca odmówi wykluczenia kanału telewizyjnego Sonce ze swoje sieci w odpowiednim terminie. Jednocześnie w charakterze motywu tego ultimatum dla operatorów pojawia się otwarty cel - zmusić Sonce do zaszyfrowania sygnału na satelicie

– czytamy w oświadczeniu kanału Sonce.

Kierownictwo Solar Media uważa takie działania za niedopuszczalną ingerencję w działalność niezależnego kanału telewizyjnego, naruszenie warunków uczciwej konkurencji, dyskryminację jednego rodzaju dystrybucji sygnału telewizyjnego kosztem innych form dystrybucji i ogólnie jako rażący przykład szantażu. Nadawca prosi InAU o przesłanie tych informacji do Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. transformacji cyfrowej oraz innych organów władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Zauważmy, że jeden z dostawców płatnej telewizji Lanet ogłosił presję ze strony 1+1 Media, której celem jest zmuszenie do wykluczenia z oferty szeregu kanałów telewizyjnych, których przekaz na satelicie jest nadawany w formie niekodowanej (FTA). 1+1 Media zaprzeczyła wszystkim oskarżeniom.

Grupa 1+1 Media nie może wpływać na działalność operatorów, a umowa z Lanet musiała zostać rozwiązana, żeby przeprowadzić negocjacje ws. rewizji handlowych warunków współpracy

– brzmi oświadczenie dla ukraińskiego portalu NV Biznes.


Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama