reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ we Francji ukarany wysoką grzywną za „przymusową sprzedaż”

dodano: 2020-07-14 10:31 | aktualizacja: 2020-07-14 13:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Le Figaro/AFP/satkurier.pl

Canal+ Sąd w Nanterre nałożył na francuską Grupę CANAL+ grzywnę w wysokości od 3 do 5 mln euro za przymusową sprzedaż nowej oferty 430 tys. abonentów. Ta decyzja, wcześniej negocjowana z prokuraturą w ramach procedury „stawiennictwa po uprzednim uznaniu winy”, została wydana 8 lipca br. przez sąd w Nanterre. Wspomniana procedura umożliwia przyjęcie wyroku skazującego unikając długotrwałego procesu.

Grupa Canal+ sąd


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa przymusowej sprzedaży sięga grudnia 2017 roku, kiedy Grupa CANAL+ informowała abonentów francuskiej platformy CANAL (dziś pod nazwą CANAL+), że mogą skorzystać z dodatkowego pakietu płacąc jedynie 2 lub 5 euro. Jednocześnie pakiet dodawany był do abonamentu automatycznie i pobierana była za niego comiesięczna opłata, dopóki abonent sam z niego nie zrezygnował.

Dla sądu „ta praktyka handlowa polegająca na nakładaniu na klientów obowiązku odrzucenia oferty, tak aby nie musieli dalej za nią płacić, stanowi przestępstwo polegające na sprzedaży bez uprzedniego zamówienia”.

Przymusowa sprzedaż jest we Francji przestępstwem - zabronione jest wymaganie natychmiastowej lub odroczonej płatności za towary lub usługi bez uprzedniego zamówienia ze strony konsumenta. Według prokuratury, grzywna została obliczona proporcjonalnie do korzyści, jakie Grupa CANAL+ czerpała z tego przestępstwa. Sprawa dotyczyła 430 tys. abonentów CANAL.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama