reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTÜK uderza w opozycyjne stacje telewizyjne

dodano: 2020-07-04 13:49 | aktualizacja: 2020-07-04 18:23
autor: RO | źródło: mk-turkey.ru/tele1.com.tr

Turecka Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji RTUK Turecka Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji (RTÜK) uderzyła w dwa opozycyjne kanały telewizyjne, zakazując im nadawania na 5 dni, co zdaniem członka rady z opozycji, doprowadzi do ich całkowitego zamknięcia.

https://tele1.com.tr/imamoglundan-tele1-ve-halk-tvnin-karartilmasina-sert-tepki-183798/
Halk TV i Tele1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kara nałożona na Tele1 i Halk TV została przyjęta większością głosów. Następnym krokiem będzie ich całkowite wyłączenie, napisał na Twitterze Ilkhan Tashchi, członek zarządu RTÜK z głównej opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej.

Tashchi powiedział w środę, 1 lipca, że prezydent Recep Tayyip Erdogan zmobilizował regulatora RTÜK, aby "wybawić Turcję z medialnego wirusa", upoważniając organ regulacyjny do zamknięcia mediów opozycyjnych.

W kwietniu Erdogan na posiedzeniu Rady Ministrów obiecał również, że Turcja uwolni się zarówno od pandemii koronawirusa, jak i wirusów rozprzestrzenianych przez media i politykę.

W ramach pierwszej decyzji regulatora, Tele1 i Halk TV będą nadawać czarny ekran przez 5 dni. Tashchi uściślił, że nawet pokazy filmów dokumentalnych i muzyki są zabronione.

Administracja Tele1 powiedziała, że zakaz nastąpił po dochodzeniu wszczętym przeciwko stacji telewizyjnej w związku z oświadczeniami krytykującymi Abdülhamida II, sułtana Imperium Osmańskiego.

Według Halk TV, do jego zakazu doprowadził program syryjskiego dziennikarza i politologa Hüsnü Mahalli.

Zwróćmy uwagę, że zakaz był wydany w środę, kiedy Erdogan ogłosił zaostrzenie kontroli państwa nad sieciami społecznościowymi po rzekomym obrażaniu członków jego rodziny na Twitterze. Jednocześnie działania RTÜK wzbudziły krytykę zarówno w Turcji, jak i za granicą. Z kolei Eren Erdem z Republikańskiej Partii Ludowej nazwał ten krok próbą uciszenia wolnych mediów.

Źródło: mk-turkey.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line rozdziela sygnał z...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...
reklama