reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Praca ukraińskiej TV koliduje z komunikacją w Europie

dodano: 2020-06-26 18:56
autor: RO | źródło: mediasat.info

wieża telewizyjna Kijów Praca ukraińskiej telewizji utrudnia normalne funkcjonowanie komunikacji w Europie. Taki problem powstał, ponieważ krajowe stacje telewizyjne były uruchamiane na częstotliwościach używanych przez europejskich operatorów telekomunikacyjnych, podało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.

https://delo.ua/files/news/images/3625/94/picture2_cifrovaja-gramotn_362594_p0.jpg
cyfrowa transformacja, łączność, komunikacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według danych, z przestarzałych częstotliwości w zakresie 690-822 MHz, na których działają ukraińskie stacje telewizyjne, korzystają również operatorzy telekomunikacyjni w Europie. Powoduje to pewne zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu komunikacji.

Aby rozwiązać ten problem, Europa zaproponowała podpisanie regionalnej umowy o widmie częstotliwości radiowych (RSA). Dokument powinien uregulować interakcje techniczne między krajami Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia).

Z kolei Ukraina daną propozycję podtrzymuje. Władze zamierzają harmonizować współdzielenie zasobów częstotliwości radiowej z Europą, tym bardziej, że jest to konieczne do rozwijania technologii 4G i 5G.

Według Ministerstwa, to nie zakłóci pracy telewizji, ponieważ można ją również uruchomić na niższych częstotliwościach. Jednak nadal jest to trudne do wdrożenia, ponieważ potrzebne są dodatkowe pieniądze na zwolnienie częstotliwości i zmianę konfiguracji sprzętu firm telewizyjnych. Według wstępnych szacunków, wymaga to około 240 milionów hrywien.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

539 zł Więcej...

Antena Famaval 100 TRX EL grafit

Wersja WZMOCNIONA portugalskiej anteny offsetowej firmy Famaval 100 TRX EL...

160 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama