reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Praca ukraińskiej TV koliduje z komunikacją w Europie

dodano: 2020-06-26 18:56
autor: RO | źródło: mediasat.info

wieża telewizyjna Kijów Praca ukraińskiej telewizji utrudnia normalne funkcjonowanie komunikacji w Europie. Taki problem powstał, ponieważ krajowe stacje telewizyjne były uruchamiane na częstotliwościach używanych przez europejskich operatorów telekomunikacyjnych, podało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.

https://delo.ua/files/news/images/3625/94/picture2_cifrovaja-gramotn_362594_p0.jpg
cyfrowa transformacja, łączność, komunikacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według danych, z przestarzałych częstotliwości w zakresie 690-822 MHz, na których działają ukraińskie stacje telewizyjne, korzystają również operatorzy telekomunikacyjni w Europie. Powoduje to pewne zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu komunikacji.

Aby rozwiązać ten problem, Europa zaproponowała podpisanie regionalnej umowy o widmie częstotliwości radiowych (RSA). Dokument powinien uregulować interakcje techniczne między krajami Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia).

Z kolei Ukraina daną propozycję podtrzymuje. Władze zamierzają harmonizować współdzielenie zasobów częstotliwości radiowej z Europą, tym bardziej, że jest to konieczne do rozwijania technologii 4G i 5G.

Według Ministerstwa, to nie zakłóci pracy telewizji, ponieważ można ją również uruchomić na niższych częstotliwościach. Jednak nadal jest to trudne do wdrożenia, ponieważ potrzebne są dodatkowe pieniądze na zwolnienie częstotliwości i zmianę konfiguracji sprzętu firm telewizyjnych. Według wstępnych szacunków, wymaga to około 240 milionów hrywien.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...
reklama