reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Używasz Google Chrome? Jesteś na celowniku hakerów

dodano: 2020-06-19 23:07 | aktualizacja: 2020-06-21 00:32
autor: HP | źródło: Interia.pl/Awake Security

Google Chrome ikona logo 360px.jpg Wszystko wskazuje na to, że rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które zostało pobrane w sieci ponad 32 miliony razy mogło służyć do szpiegowania użytkowników w ramach specjalnej kampanii. Jakie mogą być skutki tych rozszerzeń?

Google
Google Chrome logo ikona 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport firmy Awake Security potwierdził, iż co najmniej 111 złośliwych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome mogło wykonywać zrzuty ekranu, kraść dane do logowania oraz przechwytywać hasła podczas ich wpisywania.

Sprytna kampania hakerów wpłynęła na wiele sektorów, w tym usługi finansowe, opiekę zdrowotną oraz organizacje rządowe. Wśród rozszerzeń znalazł się między innymi program, który pozwalał oglądać zdalnie Netflixa ze znajomymi. Z takich możliwości korzystało też wielu Polaków, więc jest czego bać! Inny z programów pozwalał na oznaczanie podejrzanych stron internetowych.

Kampania spyware została połączona z izraelską firmą hostingową Galcomm, która zarządza około 250 tys. domen w sieci. Analitycy znaleźli co najmniej 15 tys. domen należących do Galcomm, które mogły zaszkodzić użytkownikom. Galcomm twierdzi, że nie są zaangażowani w żaden sposób w podobne działania. 

Źródło: interia.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...