reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: TVP Sport znowu w HD, wraca TVP Rozrywka

dodano: 2020-06-08 15:47 | aktualizacja: 2020-06-08 16:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport HD MUX3 NTC 360px.jpg Od 9 czerwca br. kanał TVP Sport znowu będzie dostępny w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD, a TVP Rozrywka zostanie przeniesiona na MUX 8. Zatem skład oferty Telewizji Polskiej w ramach NTC wraca do stanu sprzed wybuchu epidemii.

TVP Sport
TVP Sport HD MUX3 jak odebrac poradnik 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w Polsce, na mocy porozumienia zawartego przez Telewizję Polską i Ministerstwo Edukacji Narodowej, z dniem 29 maja br. projekt „Szkoła z TVP” został oficjalnie zakończony. Audycje edukacyjne dla uczniów przestały być emitowane na antenach TVP Sport, TVP Rozrywka oraz TVP HD.

Wobec tego, że wznowione zostały niektóre rozgrywki sportowe - m.in. do gry wróciła piłkarska Ekstraklasa, wzbogaceniu uległa oferta programowa TVP Sport. Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić rozdzielczość nadawania TVP Sport sprzed wybuchu epidemii, czyli HD, z multipleksu trzeciego i jednocześnie przesunąć kanał TVP Rozrywka na multipleks ósmy, tym samym zaprzestając nadawania TVP HD z multipleksu ósmego.

Wraz z realizacją inicjatywy „Szkoła z TVP” od marca br. dokonano zmian w ramówkach i dostępności kanałów TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD w telewizji naziemnej: kanał TVP Rozrywka został wprowadzony na MUX 3 dzięki obniżeniu rozdzielczości obrazu TVP Sport do SD, natomiast kanał TVP HD został wprowadzony na MUX 8 w jakości SD w miejsce TVP Rozrywka.

Od 9 czerwca kanał TVP Sport ponownie będzie nadawany z MUX 3 w jakości HD, a TVP Rozrywka będzie dostępna na MUX 8 zastępując TVP HD, które nie będzie już dostępne w ramach NTC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...
reklama