reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TechniSat Digiplus UHD S - test odbiornika

dodano: 2020-06-05 11:51 | aktualizacja: 2020-06-05 13:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/satkurier.pl

TechniSat Digiplus UHD S Przedstawiamy test najnowszego odbiornika niemieckiej firmy TechniSat Digital GmbH – TechniSat Digiplus UHD S. Może pracować w rozdzielczości wideo do 2160p (4K). Wygląd odbiornika jest bardzo podobny do odbiornika satelitarnego HD TechniStar S6. W porównaniu z tym modelem producent „zmodernizował” odbiornik z HD na UHD i dodał drugą głowicę satelitarną DVB-S2.

TechniSat Digiplus UHD S


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Istotne dla odbioru płatnej telewizji satelitarnej jest jedno gniazdo CI+ do włożenia dowolnego modułu CAM CI/CI+. Wersja gniazda CI+ już v1.4. TechniSat Digiplus UHD S umożliwia nagrywanie na zewnętrzny dysk twardy USB, dysk flash lub pamięć sieciową (NAS). Dostępne są dwa porty USB 2.0. Odtwarzacz multimedialny może odtwarzać niektóre formaty AV. Dostępne są UPnP/DLNA, HDMI CEC (jednoczesne sterowanie odbiornikiem i telewizorem), HbbTV, odtwarzacz YouTube, aplikacja ISO Live, itp. Odbiornik jest zasilany przez zewnętrzny adapter 12V/3A.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Odbiornik TechniSat Digiplus UHD S jest dostępny w kolorze czarnym. Ma wymiary 220 x 175 x 42 mm i masę 668 g. Na panelu przednim znajduje się 4-cyfrowy wyświetlacz numeryczny i podstawowe przyciski do obsługi odbiornika. Pod klapką po prawej jest gniazdo CI+ do umieszczenia modułu CAM CI/CI+.

Na tylnym panelu znajdują się dwa wejścia LNB tunera satelitarnego DVB-S/S2, złącze Ethernet 1 Gbit/s, HDMI 2.0 z HDCP 1.4/2.2), dwa złącza USB 2.0, złącze audio S/PDIF (RCA), wejście dla zewnętrznego czujnika podczerwieni oraz złącze zasilania 12 V/3 A. Brakuje analogowego wyjścia AV.

W zestawie instrukcja obsługi, kabel HDMI i zasilacz 12 V/3 A.
 
TechniSat Digiplus UHD S - panel tylny

ODBIÓR KANAŁÓW

Najnowsze dostępne oprogramowanie to 2.81.01-4394c z 22.11.2019 roku, które jest pierwszym oprogramowaniem dla tego modelu. Menu jest dostępne w wielu wersjach językowych, w tym polskiej, czeskiej, niemieckiej i angielskiej.
 

Działa funkcja FastScan do szybkiego wyszukiwania kanałów dla wybranych platform. Odbiornik może przechowywać w pamięci 9999 kanałów. Obsługa DiSEqC 1.0, 1.2, 1.3 (USALS) i Unicable to rzecz jasna i oczywista. Nie ma obsługi DiSEqC 1.1, ale to już jest tradycja w odbiornikach TechniSata.

Kanały z listy FastScan znajdują się na specjalnej liście ulubionych, której nie można edytować w żaden sposób i nie można do niej dodawać żadnych kanałów. Można dodać kanały do innej listy ulubionych. Istnieje w sumie 15 darmowych list ulubionych. Listy są przełączane za pomocą przycisku OPT. Tuner odbiornika jest w stanie wyszukać kanały z satelity w zakresie SR 2-45 Msymb/s zarówno w standardach DVB-S, jak i DVB-S2 (QPSK/8PSK).
 

Wyszukiwanie kanałów o bardzo wysokim SR nie stanowiło problemu. Typowym przykładem są multipleksy rosyjskiej płatnej platformy MTS na satelicie ABS 2A na 74,7°E, gdzie SR wynosi 45 Msymb/s.

Tradycyjnie odbiorniki TechniSat mogą wyświetlać informacje techniczne o kanale. Wyświetla również bieżącą szybkość transmisji wideo i audio, zastosowaną kompresję wideo i audio oraz inne informacje.

Przełączanie między kanałami jest standardowe (2-3 s). Jakość obrazu jest zaskakująco dobra. Skalowanie jest tradycyjnie dostępne w celu poprawy jakości obrazu przy programach SD i HD.

Poziom i jakość sygnału są wyświetlane przez tradycyjny wskaźnik słupkowy, poziom jest wyrażony w procentach, a jakość jest wyświetlana w decybelach.

Pilot zdalnego sterowania jest taki sam, jak u poprzednich modeli TechniSat. Kierunkowość pilota jest wystarczająco szeroka, przyciski można łatwo nacisnąć, a sterowanie jest proste, choć pojawił się problem z reakcją z większą odległością od odbiornika i to już przy 3 m.

Pasek informacyjny zawiera informacje o uruchomionym lub kolejnym kanale. Szczegółowe dane o programie nie są przycinane. Informacje są dobrze wyświetlone z dość dużą czcionką. Elektroniczny przewodnik po programach TechniSat, zwany SFI, jest doskonale zaprojektowany. Istnieje klasyczna siatka z kilkoma programami na osi czasu, a także samodzielny program EPG na kilka dni wcześniej. Odbiorca może wyświetlić EPG z 7-dniowym wyprzedzeniem, jeśli tylko nadawca ją przesyła.
 

Odbiornik Digiplus UHD S ma również wbudowany teletekst OSD. Polskie znaki są wyświetlane poprawnie. Odtwarzacz multimedialny obsługiwał odtwarzanie plików avi, mov, mkv, m2ts, ts, mpga i mp4. Nie można odtworzyć plików Divx, Xvid i WMV.

Przetwarzanie ścieżki audio AAC odbyło się bez problemów. Dźwięk HE-AAC również jest wspierany, tak samo jak Dolby Digital+ (E-AC3). Testowano to na polskim kanale muzycznym 4fun Gold Hits na 13°E, gdzie druga ścieżka audio jest używana w Dolby Digital+.

Odbiornik może wyświetlać zdjęcia JPEG i BMP oraz odtwarzać pliki MP3 i WAV. Dźwięk DTS nie jest obsługiwany. Odbiornik ma wiele innych funkcji multimedialnych. Dostępna jest telewizja HbbTV.

Aplikacja ISIO Live zawiera również odtwarzacz YouTube, który działa szybko i bezproblemowo. Aplikacja ISIO Live obejmuje także wiele radiowych stacji internetowych, dostęp do różnych plików wideo, itp.

Odbiornik ma wbudowaną przeglądarkę internetową. Można go podłączyć go do Internetu za pomocą szybkiego łącza Ethernet 1 Gb/s lub po Wi-Fi 802.11 b, g, n, ac. Odbiornik ma wbudowany adapter WI-FI, ale umożliwia także podłączenie zewnętrznego adaptera, wszystko zależy od użytkownika, co zostanie ustawione w menu.

Dostępne jest też połączenie Bluetooth, jeśli obsługiwany stick Bluetooth jest podłączony do odbiornika. W przypadku odbiornika z dwoma tunerami to PIP (Picture-in-Picture) pozwala na pokazanie maksymalnie jednego kanału UHD i jednego kanału HD lub dowolnej kombinacji kanałów HD i SD.

TechniSat ma obsługę UPnP/DLNA. Nie ma problemu z podłączeniem do komputera lub dysku sieciowego NAS. Można także sterować odbiornikiem za pomocą urządzenia mobilnego, a aplikacja TechniSat CONNECT jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Odbiornik nagrzewa się minimalnie, mimo że otwory wentylacyjne znajdują się tylko u dołu i po bokach odbiornika. Na górnej pokrywie odbiornika nie ma otworów wentylacyjnych, a na obudowie dominuje duży znak TechniSat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...