reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: 7 aresztowanych za piracką sieć TV

dodano: 2020-04-22 11:12
autor: HP | źródło: portaldecadiz/satcesc/archyde

pirate spain piracka sieć policja hiszpańska 360px.jpg 7 osób zostało aresztowanych w różnych miastach Hiszpanii (Walencja, Zamora, Salamanka, Kordoba i Malaga) po operacji policji przeciwko piractwu telewizji płatnej. Nielegalna sieć rozpowszechniała sygnał i treści telewizji płatnej dla co najmniej 15 tys. użytkowników w całej Hiszpanii. Piracką ofertę promowano za pośrednictwem zamkniętych grup na portalach społecznościowych.

Policia National
pirate spain piracka sieć policja hiszpańska 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hiszpańska Policja Narodowa zlikwidowała piracką sieć, która nielegalnie świadczyła usługi audiowizualne i telewizyjne dla co najmniej 15 tys. abonentów w całej Hiszpanii. Zatrzymanych zostało 7 osób, ich dwóch głównych członków w miastach Zamora i Salamanca, jedna w mieście Kordoba, trzy w prowincji Walencja (Puerto de Sagunto i Oliva), a ostatnia w prowincji Málaga (Benalmádena) jako domniemani autorzy przestępstw przeciwko własności intelektualnej i oszustwom telekomunikacyjnym.

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec maja 2019 r. w wyniku skargi złożonej przez organizację EGEDA (Entidad de Gestión de Derechos de los Productores Audiovisuales - Podmiot Zarządzający Prawami Producentów Audiowizualnych) w komisariacie policji w Valladolid. Po wielu dochodzeniach udało się ustalić istnienie grupy, która nielegalnie dystrybuowała treści audiowizualne do co najmniej 15 tys. użytkowników metodą IPTV, za pośrednictwem zamkniętych grup w sieciach społecznościowych.

Trudne dochodzenie w zamkniętych grupach
Postęp dochodzeń, po przeprowadzeniu odpowiedniej analizy ekonomicznej i przeprowadzeniu kontroli, umożliwił lokalizację dwóch głównych członków tej grupy w miastach Salamanca i Zamora. Pirat w Salamance zarządzał stroną internetową, na której reklamował swoje nielegalne usługi, a druga osoba z jego centrum operacyjnego z Zamory prowadziła zamkniętą grupę w aplikacji do przesyłania wiadomości. Następnie zidentyfikowano pozostałych członków, którzy w skoordynowany sposób dystrybuowali nielegalne treści telewizyjne do tysięcy użytkowników w Hiszpanii.

Jest to najważniejsza tego typu operacja w Castilla y León i jedna z najważniejszych przeprowadzona do tej pory w Hiszpanii, ponieważ zadała cios nielegalnej dystrybucji  płatnych treści w Hiszpanii za pośrednictwem grup zamkniętych w sieciach społecznościowych, które znacznie utrudniają tego rodzaju dochodzenie ze względu na anonimowość, jaką zapewnia im ich użycie, anonimowość, która została zwiększona przez fakt, że główni respondenci korzystali z tożsamości osób trzecich bez ich wiedzy, dzięki czemu pojawili się jako nagłówki telefonów i kont otwarte w instytucjach finansowych, z których korzystali.

Siedem sztabek złota
Agenci hiszpańskiej policji podczas interwencji  znaleźli 7 sztabek złota o wadze 20 gramów, prawie 11 tys. euro w gotówce, liczne urządzenia komputerowe i telefony komórkowe oraz dokumenty potwierdzające przestępstwa.

Podczas sześciu przeszukań w domach objętych dochodzeniem wyłączono ogółem 5673 użytkowników, zamknięto ich stronę internetową, zablokowano różne konta płatnicze online i inne platformy bankowości internetowej, które służyły do ​​dystrybucji ich korzyści.

Na koniec należy zauważyć, że szkody wyrządzone posiadaczom praw w ubiegłym roku wynoszą około 11,83 mln euro, przy stratach hiszpańskiego skarbu państwa szacowanych na około 3,144 mln euro.

Likwidacja pirackiej sieci została przeprowadzona w dwóch etapach: pierwszym etapie 11 lutego 2020 r. i drugim etapie 10 marca 2020 r., po zakończeniu wstępnej analizy dokumentacji i rachunków.

Operacja zakończyła się aresztowaniem 7 osób, które po postawieniu przed sądem zostały zwolnione.

Źródło: portaldecadiz.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...