reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

POT ruszy jesienią?

dodano: 2005-01-14 14:51
autor: Adrian Gąbka | źródło: Puls Biznesu

dvb_t_logo_sk.jpg Niewykluczone, że już w czasie tegorocznej jesieni ruszy Polski Operator Telewizyjny (POT). W spółce uczestniczyć będą TVN i Polsat. Brakuje jeszcze decyzji TVP. Gdy już władze z Wornicza zgodzą się na udział w projekcie, to w niedługim czasie po przyjęciu rządowej strategii wdażania DVB-T rozpocznie się emisja testowa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie oczekiwana jest jeszcze zgoda Telewizji Polskiej, ale zdaniem Wiesława Walendziaka, głównego orędownika porozumienia polskich nadawców, wiele wskazuje na to, że TVP zgodzi się współpracować ze stacjami komercyjnymi w zakresie cyfrowej telewizji naziemnej.

- Brakuje tego jednego elementu. Wszystkie znaki wskazują, że decyzja TVP będzie pozytywna i zapadnie może w ciągu najbliższego miesiąca – powiedział Pulsowi Biznesu Wiesław Walendziak, koordynator projektu. Dzięki wspólnej inwestycji, nadawcy będą mogli znacząco zredukować koszty przeznaczone na wdrażanie cyfrowych technologii. Walendziak stwierdził, że biznesplan jest już przygotowany i gdy TVP wyrazi zgodę na udział w przedsięwzięciu, to emisja testowa może zostać rozpoczęta już jesienią.

W lutym rząd ma przyjąć strategię dotyczącą wdrażania cyfrowej telewizji naziemnej do Polski. Przejście na cyfrową telewizję naziemną wymagać będzie zmiany infrastruktury nadawczej oraz odbiorczej. Zaraz po rządowym zatwierdzeniu dokumentu o DVB-T rozpoczną się zintegrowane działania Urzędu Regulacji i Telekomunikacji i KRRiT, która otrzyma listę częstotliwości z przeznaczeniem na emisję cyfrową. W Polsce emisja analogowa ma się zakończyć w 2014 roku.

Wdrażanie DVB-T podobne będzie do programu z Niemiec. Stopniowo zasięg cyfrowej telewizji ma się rozszerzać o kolejne regiony. Pierwszymi, w których dostępna będzie naziemna telewizja cyfrowa będą Mazowsze i Wielkopolska. Początkowo w Polsce dostępne będą dwa multipleksy z kanałami dotychczas dostępnymi naziemnie. Docelowo takich multipleksów ma być sześć.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...