reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix zmniejszy bitrate przez pandemię koronawirusa

dodano: 2020-03-19 20:27 | aktualizacja: 2020-03-19 21:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Variety

Netflix Netflix, na prośbę Unii Europejskiej, zgodził się tymczasowo zmniejszyć przepływność wykorzystywaną przez tę usługę streamingową w Europie. Redukcja ta będzie obowiązywać przez najbliższe 30 dni. Ma to na celu zmniejszenie obciążenia sieci internetowej w regionie, powstałego w następstwie pandemii koronawirusa.

Netflix
Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten ruch ze strony Netflixa nastąpił po tym, jak komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton w rozmowach z dyrektorem generalnym Netflixa Reedem Hastingsem, w ciągu ostatnich dwóch dni, wezwał firmę do przejścia na wideo w standardowej rozdzielczości, aby złagodzić przeciążenie sieci podczas pandemii koronawirusa. Obawy polegały na tym, że streaming wideo w wysokiej rozdzielczości mógłby doprowadzić do takiego obciążenia sieci, że miliony osób poddanych kwarantannie miałyby problemy z wykonywaniem pracy zdalnie.
 

- Po rozmowach między komisarzem Thierrym Bretonem i Reedem Hastingsem - i biorąc pod uwagę niezwykłe wyzwania, jakie stawia koronawirus - Netflix postanowił zacząć zmniejszać przepływność we wszystkich swoich strumieniach w Europie przez 30 dni - powiedział rzecznik Netflixa w oświadczeniu dla „Variety”. - Szacujemy, że zmniejszy to ruch Netflixa w europejskich sieciach o około 25 proc., zapewniając jednocześnie naszym użytkownikom dobrą jakość usług.

Netflix nie określił dokładnie, w jaki sposób zmniejszy przepływność w Europie, ani jak wpłynie to na jakość wideo dla subskrybentów tej usługi SVOD.

Według firmy, streaming programów telewizyjnych lub filmów generuje ruch około 1 GB danych na godzinę dla każdego strumienia wideo w standardowej rozdzielczości w porównaniu z 3 GB na godzinę dla strumienia wideo w jakości HD.

Na razie decyzja Netflixa o ograniczeniu przepustowości wideo obowiązuje tylko w Europie - nie dotyczy USA ani innych terytoriów.

Na koniec 2019 roku Netflix odnotował w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce 51,8 mln subskrybentów, co stanowi 31 proc. światowej bazy jego klientów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...
reklama