reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja planuje nadawać w HEVC

dodano: 2020-02-10 19:54 | aktualizacja: 2020-02-10 21:36
autor: RO | źródło: obob.tv

DVB-T2 Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa (RTRS), będąca oficjalnym operatorem naziemnej telewizji cyfrowej w Rosji, przeprowadziła testy w celu przeniesienia kanałów telewizyjnych z obecnego formatu kompresji H.264/MPEG-4 do najnowszego H.265/HEVC. W takim przypadku w ramach pierwszego multipleksu byłoby nadawanych 10 kanałów SD i 3 w HD (aktualnie 10 jest w SD).

DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O perspektywach nadawania cyfrowego w Rosji w najbliższej przyszłości powiedział w wywiadzie dla magazynu TeleSputnik zastępca dyrektora generalnego RTRS, Wiktor Pinczuk.

Eksperci twierdzą, że rynek jest zapełniony odbiornikami nowej generacji. W efekcie nastąpi ewolucyjny proces wymiany sprzętu u odbiorców, a część abonencka będzie gotowa na odbiór sygnału kodowanego przez nowy kodek. Obecnie 30% odbiorników na rynku obsługuje transmisje DVB-T2/HEVC.

Przejście na nadawanie w DVB-T2/HEVC oznacza, że odbiorcy multipleksów naziemnych musieliby zakupić nowe odbiorniki cyfrowe, a w sieciach handlowych nowe telewizory musiałyby być wyposażone w tunery obsługujące kodek H.265/HEVC.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...