reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DAFilms.pl - nowy serwis SVOD z filmami dokumentalnymi

dodano: 2020-02-04 14:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: dafilms.pl/satkurier.pl

DAFilms.pl 3 lutego br. wystartowała polska wersja serwisu SVOD z filmami dokumentalnymi - DAFilms.pl. DAFilms to międzynarodowa platforma streamingowa, z siedzibą w Czechach, specjalizująca się w kinie dokumentalnym. Za opłatą w wysokości 6 euro miesięcznie lub 60 euro rocznie oferuje dostęp do ponad 2000 filmów - z katalogów DAFilms Polska oraz DAFilms International.

DAFilms.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DAFilms.pl to portal VOD specjalizujący się w autorskim kinie dokumentalnym. Działa od 15 lat pod domeną DAFilms.com, a od stycznia 2020 roku także w wersji polskojęzycznej z polskimi dokumentami i sukcesywnie powiększaną kolekcją światowych dokumentów z polskimi napisami. Oferta DAFilms.pl uzupełnia więc katalog główny DAFilms International, zawierający ponad 2000 tytułów z angielskimi napisami i dostępny w ramach tej samej subskrypcji.

Co oznacza DAFilms?
Idea Doc Alliance powstała w 2005 roku jako efekt twórczej współpracy 7 kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, Doclisboa, Millenium Docs Against Gravity, DOK Leipzig, FID Marseille, MFDFJihlava, Visions du Réel Nyon. Głównym projektem w ramach partnerstwa Doc Alliance jest portal VOD DAFilms. Współpraca z selekcjonerami z wszystkich siedmiu festiwali pomaga stworzyć unikalny katalog oraz zadbać o jego różnorodność i oryginalność.

Co w ofercie?
Przygotowana przez kuratorów oferta jest aktualizowana regularnie o festiwalowe nowości oraz powiększający się katalog klasyki polskiego i światowego dokumentu. Większość tytułów prezentowanych na stronie DAFilms.pl dostępnych jest w polskiej wersji językowej, jednak aby utrzymać niezbędną różnorodność i jak najszybciej umożliwić widzom dostęp do głośnych i nagradzanych dokumentów, część filmów oferowanych jest w wersji oryginalnej z angielskimi napisami.

Co tydzień prezentowany jest inny film tygodnia (aktualnie: „Książę i dybuk”), co ma zwrócić uwagę widzów na szczególnie interesujące tytuły. Co dwa tygodnie zmienia się program kuratorski, zawierający dokumenty skoncentrowane wokół jednego tematu bądź sylwetki filmowca. Raz w miesiącu przedstawiana jest też retrospektywa twórczości dwóch wybranych reżyserów. Wyszukiwanie filmów ułatwiają kolekcje oraz inne rekomendacje pojawiające się na stronie głównej.

Jak to działa?
DAFilms.pl działa na zasadzie SVOD. Zarejestrowanie się na stronie DAFilms.pl i wykupienie miesięcznej bądź rocznej subskrypcji umożliwia nieograniczony dostęp online do filmów z katalogu. Większość dostępnych jest do legalnego streamingu, wybrane tytuły można także pobrać do prywatnego użytku. Dla użytkowników chcących wypróbować, jak działa portal, przygotowano ofertę „Udostępnij i oglądaj za darmo”, która po uprzedniej rejestracji i udostępnieniu profilu wybranego filmu w mediach społecznościowych, umożliwia obejrzenie go za darmo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...
reklama