reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-10-23 - 2021-10-24

Skoki w Titisee-Neustadt. Transmisja w TVP

dodano: 2020-01-13 13:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Five to drugi z turniejów zaplanowanych w sezonie 2019/20 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Organizatorzy zaczerpnęli formułę z Willingen Five. Na zwycięzce również czeka 25 tysięcy euro. Zabawę popsuć może jedynie pogoda... Transmisje w TVP1 i TVP Sport.

TVp Sport skoki narciarskie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Są miejsca, gdzie aura bywa wyjątkowo złośliwa. Prawie co czwarty z planowanych na Hochfirstschanze konkursów Pucharu Świata nie doszedł do skutku. Statystyka wyraźnie wzrosła w zeszłym sezonie, gdy grudniowe zawody zostały odwołane. Niemcy obawiali się powtórki w trwającym cyklu. Ostatecznie zapewnili jednak, że rywalizacja dojdzie do skutku. Wypadnięcie z kalendarza drugi rok z rzędu mogłoby skończyć się długotrwałym rozbratem z elitą skoków.

W Titisee-Neustadt chcą się natomiast rozwijać, dlatego postawili na inny format zawodów. Oprócz tradycyjnej walki w dwóch indywidualnych konkursach Pucharu Świata, skoczków czeka rywalizacja w Titisee-Neustadt Five. Na stole leży 25 tysięcy euro (ok. 106 tysięcy złotych). Pięć ocenianych skoków może zatem zapewnić wyraźnie większą zdobycz niż osiem z prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni (20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ok. 78 tysięcy złotych). Na końcową notę złoży się wynik z kwalifikacji i cztery próby z zawodów.

Doświadczenie w „turnieju piątek” ma Kamil Stoch. Polak został pierwszym triumfatorem Willingen Five, choć nie wygrał żadnego z konkursów na Muehlenkopfschanze w 2018 roku. W kolejnym sezonie najlepszy w tej imprezie okazał się Ryoyu Kobayashi. Obydwaj mogą należeć do ważnych postaci zmagań w Titisee-Neustadt. Jeszcze wyżej stoją jednak akcje Stefana Krafta, Dawida Kubackiego i Karla Geigera.

We wszystko i tak wmieszać może się jednak pogoda. Choć organizatorzy przekonują, że naśnieżą obiekt, a naturalne tory najazdowe wytrzymają w niskich temperaturach, to swoje może zrobić... wiatr. W piątek i niedzielę ma wiać ze średnią prędkością 6 m/s.

Cóż... kaprysy aury są chyba nieodłącznym elementem zmagań w Titisee-Neustadt. W grudniu 2017 roku zawody udało się przeprowadzić, ale w ich trakcie uczestnicy doświadczyli „trzech pór roku”. W marcu 2016 500. występ w Pucharze Świata miał tam zaliczyć Noriaki Kasai, lecz jubileusz trzeba było przenieść do Planicy, bo skoki w niedzielę w Niemczech były niemożliwe.

Jedno jest pewne. Gdy pogoda pozwala, to na Hochfirstschanze odbywają się bardzo ciekawe konkursy. To jeden z większych dużych obiektów w kalendarzu. Rekord Domena Prevca – 148 metrów – robi wrażenie. Swoje piękne chwile przeżywali tam też Polacy: Adam Małysz wygrał w 2001 i dwukrotnie w 2007 roku. Stoch był najlepszy sześć lat później. Każde z tych zwycięstw było przystankiem w podróży po Kryształową Kulę.


Plan transmisji:

18 stycznia (sobota)
15:15 Puchar Świata - Titisee-Neustadt: konkurs indywidualny,   TVP1 (od 15:50), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

19 stycznia (niedziela)
14:40 Puchar Świata - Titisee-Neustadt: konkurs indywidualny,   TVP1 (od 15:05), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

Komentarz: Przemysław Babiarz, Mateusz Leleń
Studio: Maciej Kurzajewski
Reporterzy: Aleksandra Rajewska, Sebastian Szczęsny
Goście w studio: Bartłomiej Kłusek, Piotr Majchrzak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...