reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czesi piracą na potęgę

dodano: 2019-12-21 08:34 | aktualizacja: 2019-12-22 16:50
autor: HP | źródło: Mediaguru/Axocom

Czechy Okazuje się, że na święta Bożego Narodzenia nawet jedna trzecia Czechów pobierze piracki film z Internetu. Odsetek widzów telewizji płatnej w tym kraju rośnie od dłuższego czasu, ale w porównaniu z innymi rynkami wzrost ten jest nadal powolny.

www.dvbt2overeno.cz
Czechy Praga Zizkov DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prawie jedna trzecia Czechów ogląda filmy lub seriale, które zostały nielegalnie pobrane z sieci. Płatne usługi streamingu, takie jak Netflix lub HBO GO, ogląda tylko 4% osób (słownie: cztery procent!) - tak wynika z danych Axocom.
 

- Dość duża liczba widzów nie jest zadowolona z programu stacji telewizyjnych na Boże Narodzenie i chcą skorzystać z dni wolnych, aby obejrzeć popularne obecnie programy, na które często nie mają czasu. Chcą śledzić i nadążać za swoim otoczeniem. Niestety w wielu przypadkach są piratami. W Czechach nadal istnieje poczucie, że wszystko, co jest swobodnie dostępne w Internecie, jest w porządku i można sobie z tym robić, co się chce. Niestety tak nie jest - powiedziała Erika Łuzsicza, dyrektor Axocom.

Koniec roku to zawsze jeden z najbardziej popularnych okresów roku pod względem oglądania telewizji. Co ciekawe to bajki są wtedy najpopularniejszym programami - z wiadomych powodów. Jednak wraz z rozwojem usług przesyłania strumieniowego potrzeby widzów są mocno ukierunkowane ku najnowszym filmom i serialom. Niektóre z bezpłatnych programów telewizyjnych może oglądać w czasie świąt Bożego Narodzenia aż 94% widzów. Z płatnych treści najbardziej pożądana jest pay-tv. Co najmniej 15% Czechów ogląda jeden z jej kanałów.

Liczba widzów płatnej telewizji w Czechach rośnie już od dawna, ale jednak wolniej w porównaniu z innymi rynkami. Ponadto na tle krajów Europy Wschodniej Republika Czeska nadal ma największy udział w cyfrowej telewizji naziemnej, z której korzysta ponad połowa populacji. Do tego teraz następuje migracja z DVB-T na DVB-T2 i jest wielki boom na tunery DVB-T2 oraz combo.

Źródło: mediaguru.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...