reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UE weźmie pod uwagę okoliczności polityczne dla rozwoju 5G

dodano: 2019-12-04 11:47 | aktualizacja: 2019-12-05 15:15
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: UE

5G-telewizja-Rai-2019-360px.jpg Opracowując superszybki standard komunikacji mobilnej 5G w Europie, państwa UE chcą wziąć pod uwagę warunki polityczne w krajach pochodzenia dostawców. Ministrowie ds. cyfrowych z krajów Unii Europejskiej uzgodnili takie wnioski we wtorek 3 grudnia br. w Brukseli. Oprócz zagrożeń technicznych związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym sieci 5G należy również uwzględnić czynniki nietechniczne, takie jak ramy prawne i polityczne dla dostawców sprzętu dla 5G spoza UE.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Europie obecnie trwa spór o zgodę na udział chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Huawei w procesie rozwoju 5G w krajach UE.

Przedstawiciele USA, a także wielu polityków w Niemczech i innych krajach zachodnich, widzą duże niebezpieczeństwo, że Huawei może zostać zmuszony przez prawo w Chinach do dostarczania informacji i danych, które powinny być chronione w danym kraju UE. Huawei odrzuca te obawy jako bezpodstawne.

W Niemczech sama kanclerz Angela Merkel (CDU) niedawno podkreśliła, że ​​nie chce od początku wykluczać takich czy innych dostawców. Jednak obawy pozostały, a część rządów krajów UE już wykluczyła Huawei z dostaw sprzętu i technologii 5G

W wielu krajach podejrzewa się, że Huawei wykorzystuje swoją działalność do szpiegowania na rzecz chińskiego rządu i armii. Zaleca się więc ostrożność przy wyborze dostawcy dla 5G. Część prywatnych operatorów telekomunikacyjnych wcale się tym nie przejmuje. Za to szwedzki dostawca telefonii komórkowej Ericsson ogłosił niedawno, że będzie w stanie zapewnić Europie wystarczającą liczbę urządzeń radiowych 5G.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama