reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UE weźmie pod uwagę okoliczności polityczne dla rozwoju 5G

dodano: 2019-12-04 11:47 | aktualizacja: 2019-12-05 15:15
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: UE

5G-telewizja-Rai-2019-360px.jpg Opracowując superszybki standard komunikacji mobilnej 5G w Europie, państwa UE chcą wziąć pod uwagę warunki polityczne w krajach pochodzenia dostawców. Ministrowie ds. cyfrowych z krajów Unii Europejskiej uzgodnili takie wnioski we wtorek 3 grudnia br. w Brukseli. Oprócz zagrożeń technicznych związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym sieci 5G należy również uwzględnić czynniki nietechniczne, takie jak ramy prawne i polityczne dla dostawców sprzętu dla 5G spoza UE.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Europie obecnie trwa spór o zgodę na udział chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Huawei w procesie rozwoju 5G w krajach UE.

Przedstawiciele USA, a także wielu polityków w Niemczech i innych krajach zachodnich, widzą duże niebezpieczeństwo, że Huawei może zostać zmuszony przez prawo w Chinach do dostarczania informacji i danych, które powinny być chronione w danym kraju UE. Huawei odrzuca te obawy jako bezpodstawne.

W Niemczech sama kanclerz Angela Merkel (CDU) niedawno podkreśliła, że ​​nie chce od początku wykluczać takich czy innych dostawców. Jednak obawy pozostały, a część rządów krajów UE już wykluczyła Huawei z dostaw sprzętu i technologii 5G

W wielu krajach podejrzewa się, że Huawei wykorzystuje swoją działalność do szpiegowania na rzecz chińskiego rządu i armii. Zaleca się więc ostrożność przy wyborze dostawcy dla 5G. Część prywatnych operatorów telekomunikacyjnych wcale się tym nie przejmuje. Za to szwedzki dostawca telefonii komórkowej Ericsson ogłosił niedawno, że będzie w stanie zapewnić Europie wystarczającą liczbę urządzeń radiowych 5G.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...
reklama