reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberbezpieczeństwo w kosmosie [wideo]

dodano: 2019-11-20 20:17
autor: JS | źródło: command-control.com

Cyber atak in space kosmos 360px.jpg To może dziwne, że ktoś interesuje się cyberbezpieczeństwem w kosmosie, ale już teraz zaczyna pojawiać się taki problem. Co mogą zrobić astronauci w przypadku ataku hakera - w kosmosie i bez wsparcia na miejscu? Co to jest plan reagowania na incydenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czego menedżerowie ds. cyberbezpieczeństwa mogą nauczyć się nt. bezpieczeństwa cybernetycznego w lotnictwie i kosmosie?

Command control
Command control munchen 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Odpowiedzi na te pytania udzieli astrofizyk dr inż. Suzanna Randall w dniu 4 marca 2020 r. podczas konferencji/panelu Command Control na międzynarodowym szczycie bezpieczeństwa cybernetycznego w Monachium.

- W erze cyfrowej cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wszędzie, a cyberataki mogą mieć szczególnie dramatyczne konsekwencje w lotnictwie - powiedziała Katharina Keupp, kierownik projektu w Command Control.

- Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy dr. Suzanna Randall, która jest w stanie powiedzieć w Command Control o środkach bezpieczeństwa podczas misji kosmicznych. 


Pierwsza Niemka w kosmosie

Astronautka Dr. Suzanna Randall ma uczestniczyć w misji kosmicznej - w 2021 roku po raz pierwsza kobieta z Niemiec ma polecieć w kosmos.
W wieloetapowym procesie selekcji dr inż. Suzanna Randall obok dr. Insa Thiel-Eich zwyciężyła jako jedna z dwóch kobiet z Niemiec. Obie są obecnie intensywnie przygotowywane do lotu w kosmos. Oprócz szkolenia astronautów Randall pracuje jako badacz w Europejskim Obserwatorium Południowym w Garching pod Monachium.

Command Control - europejski szczyt bezpieczeństwa cybernetycznego w Monachium

W dniach 3 i 4 marca 2020 r. w Monachium odbędzie się druga edycja międzynarodowego dowództwa na szczycie w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego. Na miejscu 1500 decydentów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, takich jak CISO, dyrektorzy biznesowi, menedżerowie ds. ryzyka i urzędnicy ds. prywatności będą dzielić się aktualnymi trendami i najlepszymi praktykami. Sercem szczytu jest interaktywny program konferencji z udziałem 50 najlepszych międzynarodowych mówców.Szczegółowe informacje na temat Command Control są dostępne na stronie: www.command-control.com .

Źródło: command-control.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama