reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Unian TV będzie dostępny naziemnie

dodano: 2019-11-24 10:31
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Unian TV Unian TV, informacyjny kanał telewizyjny z dokumentami i sportem grupy medialnej 1+1 Media, uzyskał zezwolenie na zmianę multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Zamiast nadawać w MX-4, który nie funkcjonuje, przejdzie na MX-3 obsługiwany przez firmę Zeonbud.

https://hromadskeradio.org/sites/default/files/styles/news__cover__desktop/public/media/zobrazhennya
telewizja pilot kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Unian TV przejmuje nieużywany slot w ogólnodostępnym multipleksie MX-3, na którym wcześniej nadawano Business TV. Licencja na ten kanał biznesowy była cofnięta w lipcu 2018 r. z powodu braku emisji. Od jesieni 2016 r. Business TV nie nadawało programów przez długi.

Umowa z Zeonbud na transmisję Unian TV w MX-3 była podpisana 4 listopada, a 21 listopada zatwierdził to ukraiński regulator. Nadawca ubiegał się o to jeszcze w 2018 roku, ale uzyskał decyzję odmowną.

Ogólnokrajowa licencja cyfrowa dla Business TV wygasła w sierpniu 2018 roku.
Miejsce w MX-3 zwolniło się po tym, jak Narodowa Rada nie odnowiła licencji miesiąc wcześniej. Kanał był powiązany z synem byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, Ołeksandrem, i byłym ministrem dochodów i poborów, Serhijem Arbuzow. Oficjalnym beneficjentem kanału była obywatelka Czech, Kateryna Szymkowa. Kanał po 2014 r. miał problemy z Zeonbud – nadawca zgromadził długi wobec dostawcy, który ostatecznie odłączył transmisję. W sierpniu 2017 r. zaprzestano emisji satelitarnej. Przed odnowieniem licencji cyfrowych w Narodowej Radzie w lipcu 2018 r., zakupiono licencję kanału biznesowego do uruchomienia kanału TVi. Później poinformowano, że nowi właściciele złożyli pozew do sądu w sprawie decyzji regulatora o nieprzedłużeniu licencji. W czerwcu tego roku ogłoszono, że TVi całkowicie przestało nadawać, a z kanałem pożegnali się jego pracownicy.

Operatorem MX-4 była firma Ukrainska Cifrowa Telemereża (UCTM), która straciła licencję w 2010 roku, ponieważ nie stworzyła ogólnokrajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej. Zezwolenia na dystrybucję w tym multipleksie uzyskały kanały M2 i Unian TV, ale nie miały możliwości nadawania.

Zeonbud jest dostawcą multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5 w DVB-T2. Firma otrzymała licencję na te transmisje w grudniu 2010 r. na okres 10 lat.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...