reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Żelazny most” - film TVP w kinach

dodano: 2019-11-22 20:47 | aktualizacja: 2019-11-22 22:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Żelazny most” Od piątku, 22 listopada br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Żelazny most”. Producentem filmu jest Autograf Karol Wożbiński, koproducentami są TVP, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Studio Produkcyjne Orka, Dreamsound i MX35, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

TVP „Żelazny most”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W debiucie reżyserskim Moniki Jordan-Młodzianowskiej w rolach głównych wystąpili Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat oraz Julia Kijowska. Film prezentowany był w konkursie 44. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, otrzymał też „Nagrodę za reżyserię” na Toronto Polish Film Festival. Na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu Łukasz Simlat został nagrodzony „Złotym szczeniakiem” za „Męską drugoplanową kreację aktorską”.

Film przedstawia historię dramatycznej miłości, życiowych dylematów, zawiłych relacji międzyludzkich na tle ciężkiej i ryzykownej pracy w kopalni. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z Magdaleną, żoną swojego przyjaciela z pracy Oskara. Kacper, chcąc spotykać się z kochanką, często wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. Pewnego razu w kopalni następuje tąpnięcie, w efekcie którego Oskar zostaje uwięziony w zawalonym chodniku. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratunkowej i mierzą się z poczuciem winy oraz świadomością, że przyczynili się do dramatu zasypanego męża i przyjaciela.

Autorką scenariusza i reżyserką jest Monika Jordan-Młodzianowska. W filmie występują m.in. Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Julia Kijowska, Andrzej Konopka, Cezary Łukasiewicz oraz autentyczni górnicy.
 
Łukasz Simlat w filmie „Żelazny most”, foto: TVP
Łukasz Simlat w filmie „Żelazny most”, foto: TVP
Julia Kijowska i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Żelazny most”, foto: TVP
Julia Kijowska i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Żelazny most”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...