reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ČT1 HD w DVB-T2 w wersjach dla północnych i południowych Moraw

dodano: 2019-10-30 23:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

CT ceska televize czeska telewizja Ten krok był oczekiwany od uruchomienia przejściowej sieci PS11 w marcu ubiegłego roku. 30 października br. po południu Česká televize (ČT) ruszyła w swojej sieci DVB-T2 z emisją pierwszego programu w HD w wersjach dla południowych i północnych Moraw.

Czeska Telewizja CT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozycje programowe CT1 SM HD T2 i CT1 JM HD T2 pojawiły się w przejściowym multipleksie DVB-T2 obok istniejących programów ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD oraz łączonego ČT:D HD/ČT art i wybranych stacji Českiego rozhlasu (ČRo).

W przeciwieństwie do sieci DVB-T, obie wersje ČT1 są dystrybuowane w całym kraju, nie tylko na Morawach. Nadawca musiał podjąć taki krok głównie ze względów technicznych - większość nadajników DVB-T2 PS11 w Czechach działa w sieci jednoczęstotliwościowej (SFN) i dlatego nie jest możliwe nadawanie tylko jednej wersji programu w konkretnych regionach.

Z technicznego punktu widzenia dystrybucja ČT1 HD w wersji dla Czech, północnych Moraw i południowych Moraw jest rozwiązana w taki sam sposób, jak na platformie satelitarnej Skylink na Astrze 3B (23,5°E). Przez większość dnia ČT1 HD jest nadawany jako jeden strumień wideo, a w bloku regionalnym jest podzielony na w sumie trzy różne wersje ČT1 HD.

Przypomnijmy, że za niecały miesiąc - pod koniec listopada, w Czechach rozpocznie się proces wyłączania nadawania naziemnego w standardzie DVB-T. Proces potrwa do czerwca 2020 roku.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

189 zł Więcej...
reklama