reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak korzystać z Netflixa w odbiorniku E2? [wideo]

dodano: 2019-10-23 10:44 | aktualizacja: 2019-10-28 10:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

octagon sf8008 bok netflix 360px.jpg Znany, amerykański serwis wideo Netflix, który działa także na polskim rynku, może być już używany na kolejnych urządzeniach. Okazuje się, że filmy z Netflixa można oglądać na odbiorniku E2 (Enigma2). Jak działa wtyczka Netflix dla E2?

satkurier.pl
Netflix Octagon SF8080 openATV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 października 2019 r. znany zespół programistów OpenATV wydał wersję beta pluginu Netflix dla E2. To otworzyło drogę do oglądania filmów lub seriali z tej biblioteki wideo na niektórych innych urządzeniach.

Wtyczka została debugowana i uruchomiona na odbiorniku Octagon SF8008 z OpenATV 6.3. Jak dotąd jest to jedyne urządzenie na rynku z systemem E2 współpracującym z wtyczką Netflix. To może się zmienić!
 
Jak działa wtyczka?
Po zainstalowaniu pluginu (wtyczki) Netflix z kanału image OpenATV biblioteka wideo pojawi się jako jeden z elementów w menu głównym odbiornika. Po wybraniu Netflix pojawi się znane środowisko dla tej usługi. Wszystkie ustawienia Netflix są dostępne w Menedżerze pluginu. Obecnie umożliwia włączanie / wyłączanie Netflix w menu głównym, uruchamianie Netflix za pomocą Enigma2 oraz włączanie / wyłączanie przyspieszania sprzętowego EGL.

Netflix działa na odbiorniku Octagon SF8008 i E2 z potężnym, czterordzeniowym 64-bitowym procesorze Hisilicon Hi3798MV200 firmy Huawei. Szybkość procesora wynosi 1,6 GHz przy 15000 DMIPS. Urządzenie jest również wyposażone w ogromną pamięć flash o pojemności 8 GB (eMMC) i 1 GB pamięci RAM (DDR4).Nawet w przypadku tak wydajnego odbiornika procesor jest często używany podczas krótkotrwałego użytkowania wtyczki. Jak pokazano na załączonym wideo, temperatura procesora odbiornika Octagon SF8008 wzrosła z 66°C do 74°C w ciągu zaledwie 3 minut.

Octagon SF8008 to odbiornik UHD do odbioru satelitarnego w DVB-S, DVB-S2 i DVB-S2X oraz naziemnych i kablowych transmisji DVB-T, DVB-T2 i DVB-C. Urządzenie jest wyposażone w jeden uniwersalny czytnik kart, ale nie ma gniazda CI/CI+. Nagrywanie jest możliwe na zewnętrznym dysku twardym, pamięci lub zdalnym nośniku danych.
 

Odbiornik obsługuje środowisko multimedialne KODI 17.6, w tym oryginalny odtwarzacz. Od momentu uruchomienia urządzenia jego funkcjonalność stopniowo się rozszerza. Tuner ten obsługuje funkcję blindscan, w tym wyszukiwanie transponderów w wielu strumieniach.

Odbiornik Octagon SF8008 jest również pierwszym urządzeniem obsługującym odbiór kanałów w trybie T2-MI, wykorzystywanym głównie przez stacje rosyjskie i ukraińskie.

Ostatnio odbiornik Octagon SF8008 obsługuje wtyczkę Netflix i to jest pierwsze urządzenie E2 na rynku z taką możliwością.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama