reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP3 Kielce i TVP3 Gorzów Wlkp. będą miały nowe siedziby

dodano: 2019-10-22 10:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP3 Kielce TVP3 Gorzów Do 21 listopada br. można składać oferty oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, którego przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wybudowanie nowych siedzib Oddziałów Terenowych w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim w systemie „zaprojektuj-buduj” według ujednoliconych standardów TVP.

TVP3 Kielce TVP3 Gorzów


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy na stronie internetowej ośrodka, na nowy budynek TVP3 Gorzów Wielkopolski czeka kilkanaście lat. Od początku istnienia siedziba regionalnej telewizji to trzecie piętro tak zwanego Watrala, czyli wieżowca na gorzowskim Górczynie. Miejsca jest jednak za mało, a dla studia telewizyjnego jest też za nisko, informuje gorzowski ośrodek TVP. Nowy budynek stanie przy ul. Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem. Działka ta od lat jest własnością telewizji. Zielone światło dla budowy ośrodka pojawiło się pod koniec 2017 roku. W marcu 2018 miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy.

Natomiast nowy budynek ośrodka TVP3 Kielce, identyczny jak ten dla TVP3 Gorzów Wielkopolski, ma powstać przy ul. księdza Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach, na terenie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury i stadionem miejskim Suzuki Arena. Działka o powierzchni 2281 m2 jest własnością Telewizji Polskiej.

Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury.
 

– To gościnna instytucja, ale czas wreszcie iść na swoje. W obecnej siedzibie dokucza nam już trochę ciasnota, są tam też pewne ograniczenia techniczne. Nowy budynek ułatwi pracę, pozwoli na rozwój oddziału i rozbudowanie oferty jaką kierujemy do widzów – mówi Przemysław Predygier, dyrektor oddziału TVP3 Kielce.

Budynki, w którym mieścić się mają w przyszłości siedziby TVP3 Kielce i TVP3 Gorzów Wielkopolski, mają mieć około 1600 m2 powierzchni użytkowej. Będą miały trzy kondygnacje naziemne. Na parterze będą się znajdowały dwa studia, większe o powierzchni około 130 m2 i mniejsze - o powierzchni 75 m2 oraz pomieszczenia biurowe. Pierwsze piętro budynków zajmować mają pomieszczenia biurowe i techniczne. Drugie piętro przeznaczone będzie m.in. na obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Dach budynków ma być przystosowany do urządzenia studia plenerowego. Obok budynków urządzone będą miejsca parkingowe.
 

Przypomnijmy, że TVP planuje również wybudowanie nowej hali zdjęciowej przy ul. Woronicza w Warszawie. Jak informuje telewizja, koszt jej budowy ma wielokrotnie przekraczać kwotę 5,548 mln euro.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama