reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukces Rocket Lab przy 9. starcie rakiety Electron [wideo]

dodano: 2019-10-19 11:49 | aktualizacja: 2019-10-19 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: rocketlabusa.com

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 360px.jpg Rocket Lab, operator specjalizujący się w dostawach na orbitę małych satelitów, z powodzeniem zakończyła 9. misję rakiety Electron, wynosząc na orbitę demonstracyjnego satelitę w technologii Palisade - 16U CubeSat dla producenta Astro Digital. Rakieta Electron w misji „As The Crow Flies” wystartowała 17 października 2019 r. o godz.1:22 (UTC) z Rocket Lab Launch Complex 1 na nowozelandzkim półwyspie Mahāhia.

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Około 71 minut po starcie wprowadzono ładunek na kołową orbitę ponad 1000 km - ponad dwukrotnie więcej niż jakakolwiek dotychczasowa misja tej rakiety. Misja z powodzeniem zademonstrowała ostatnie ulepszenia wydrukowanego w 3D silnika Curie Kick Stage, w tym przejście na konstrukcję dwusilnikową w celu poprawy wydajności. Curie służy również jako układ napędowy w Photon firmy Rocket Lab, a sprawdzone w locie ulepszenia silnika wspierają trwałe misje na orbity LEO, a także wyższe orbity.   

Ta misja podnosi całkowitą liczbę satelitów rozmieszczonych przez Rocket Lab do 40. Oznacza to także 100% sukces każdej misji tej rakiety.  

Tym razem ładunkiem był satelita demonstracyjny w technologii Palisade - 16U CubeSat z napędem na pokładzie i systemami komunikacyjnymi nowej generacji opracowanymi przez Astro Digital oraz oprogramowaniem opracowanym przez Advanced Solutions Inc., w tym zaawansowaną wersją oprogramowania MAX Flight firmy ASI.

Misja zyskała miano „As The Crow Flies” jako ukłon w stronę platformy Corvus firmy Astro Digital, która zapewnia elastyczne i opłacalne rozwiązania w szerokim zakresie zastosowań i profili misji. 

Kolejna misja rakiety Electron z kosmodromu w Nowej Zelandii planowana jest pod koniec listopada. 
 


Źródło: rocketlabusa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...
reklama