reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5G przyniesie duże zmiany w dystrybucji i konsumpcji mediów

dodano: 2019-10-15 16:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: digitaltveurope

5G Pojawienie się technologii mobilnej 5G zwiastuje największą fazę zmian dla firm medialnych od czasu pojawienia się dystrybucji cyfrowej, wynika z opinii ekspertów, których można było posłuchać podczas konferencji MIPCOM w Cannes we Francji (14-17 października).

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Mary Kay Evans, dyrektor ds. marketingu Verizon Media, 5G to kolejna nadchodząca zmiana w łańcuchu dystrybucji mediów. Zapewni nowe możliwości dostarczania treści i nowe sposoby uczynienia mediów bardziej wciągającymi, stawiając jednocześnie wyzwania związane z bezpieczeństwem, dodała.

Evans powiedziała, że reklamy przy treściach oparte na lokalizacji i hipertargetowanie, a także bardziej wciągające reklamy, będą miały duży wpływ na sposób zarabiania na treściach. Jej zdaniem, przejście na 5G oznacza „skok kwantowy”, ze znacznie wyższymi prędkościami i przepustowością od 4G, nawet jeśli nikt jeszcze nie wie, „jakie będą tak zwane killer app”. W każdym razie testy są w toku. Verizon otworzył laboratorium 5G, aby umożliwić startupom eksperymentowanie z „rzeczami, o których nawet nie myślimy”, powiedziała Evans.

Dodała również, że ​​najbardziej w branży medialnej wpłynie to na graczy OTT, a streaming wydarzeń sportowych będzie najlepszym tego przykładem. Powiedziała, że ​​możliwość dostarczania sportu na żywo przy minimalnym opóźnieniu z wciągającymi doznaniami pobudzi innowacje, a to rozleje się z OTT na tradycyjną transmisję.

Z kolei Thierry Fautier, wiceprezes ds. strategii wideo Harmonic, powiedział, że jedna z głównych zmian napędzanych przez 5G dotyczy zdolności dostawców usług do praktykowania zero-ratingu w przypadku streamingu w ramach ich planów mobilnych. Powiedział, że zdolność 5G do zapewnienia gigabitowego łącza szerokopasmowego dla użytkownika oznacza, iż ​​sposób, w jaki treść jest konsumowana, będzie „zupełnie inny niż dla 4G”, napędzany zmianami prędkości i opóźnień.

Fautier powiedział, że 5G może stać się „konkurencyjną wobec światłowodów technologią”. Jego zdaniem kluczowym zastosowaniem dla początkujących użytkowników będzie zapewnienie przez 5G wciągających wrażeń na wypełnionych stadionach. Powiedział, że śledzenie na stadionie na smartfonach tego, co dzieje się podczas meczu, jest jednym z przykładów wykorzystania 5G.

Fautier dodał, że 5G może również uwolnić możliwość szerszego korzystania z VR. - Im wyższa jakość, tym jest to droższe, ale za mniej niż pięć lat ludzie będą dosłownie zanurzeni w gry i obrazy 8K - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...
reklama