reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowana telewizja via 5G ważna dla nadawców

dodano: 2019-10-05 16:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: EBU/broadbandtvnews

EBU_band_360px.jpg Dyrektor ds. mediów EBU, Jean Philip De Tender, powiedział podczas konferencji Media2020 w Bukareszcie, że Europejska Unia Nadawców będzie próbować wpływać na standardy techniczne, w tym także na te dotyczące 5G, aby niekodowana telewizja (FTA) mogła być tam dostępna wraz z usługami SVOD.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EBU chce odpowiedniego standardu transmisji 5G - takiego, który przewidywałby odbiór ​​niekodowanych stacji telewizyjnych nawet bez obecności karty SIM w telefonie.

Nadawcy publiczni mają do odegrania ważną rolę przy 5G.
Nadal istnieje wiele niewiadomych dotyczących 5G.

Pytanie: czy koszty nie staną się istotną przeszkodą dla konsumentów i dostawców sieci?
Może się okazać, że koszty sieci będą niskie, ale koszty terminali wyższe. Wejście w 5G będzie musiało być zarówno wykonalne, jak i niedrogie. Równocześnie rośnie zapotrzebowanie na mobilną transmisję danych, a ruch mobilny stale rośnie. Zdolność 5G do zapewniania tego, czego społeczeństwo wydaje się chcieć coraz bardziej, oznacza, że ​​należy potraktować to poważnie. Istnieje realna szansa, że ​​5G stanie się popularnym medium dostarczania treści.

W takim przypadku, w takim stopniu nadawcy publiczni powinni dołączyć do wagonu zwanego 5G?
 

Istnieją różnice w opiniach wśród członków EBU, ale istnieje ogólne przekonanie, że ​​jeśli 5G stanie się popularnym medium, nadawcy publiczni również będą musieli w to wejść. Naszą misją jest zapewnienie uniwersalnego systemu dla całej populacji, a jeśli istotna część populacji będzie korzystała z terminali 5G, będziemy musieli dostarczyć im nasze treści - twierdzi Jean Philip De Tender.

Podsumowując, uważamy, że nadawcy publiczni powinni być obecni na wszystkich znaczących platformach dostarczania. Tak samo było w przypadku satelitów, telewizji kablowej, IPTV i normalnego Internetu. Musimy przenieść nasze treści tam, gdzie publiczna widownia uzna je za wygodne.

Ale czujemy w siedzibie EBU, zarówno w moim dziale medialnym, jak i ze znajomymi w dziale technologicznym, że musimy spróbować wpłynąć na standardy techniczne 5G, aby mogły być wykorzystywane nie tylko do dostarczania internetowych usług VOD, za które użytkownik płaci, ale także powinny obejmować emisje telewizyjne 5G z bezpłatnymi kanałami.

Oznacza to, że powinna istnieć możliwość bezpłatnego odbierania usług 5G na dowolnym urządzeniu 5G bez potrzeby posiadania specjalnej karty SIM.

Jeśli tak się stanie, użytkownik będzie mógł cieszyć się dużymi szybkościami połączenia, zarówno dla konwencjonalnych usług internetowych, jak i ekwiwalentu zarówno usług transmisji liniowej, jak i usług nielinearnych, na tym samym terminalu mobilnym. Trzeba doprowadzić do sytuacji, abyśmy mogli oglądać niekodowane kanały telewizyjne na dowolnym terminalu, w tym na smartfonie. Jeśli uda nam się to osiągnąć, będziemy mieć sytuację, w której wszyscy wygrywają: zarówno dostawcy usług, jak i użytkownicy.

Pytanie, przed którym dziś stoimy, brzmi:
czy uda nam się przekonać grupy ustanawiające standardy, aby się tym zajęły, a operatorów sieci i producenci telefonów komórkowych, by wzięli to pod uwagę?

EBU i inni członkowie wzięli udział w serii eksperymentów dotyczących wykorzystania 5G do dostarczania programów, więc wiadomo, że można to zrobić, i stworzyć sojusz firm, aby nad tym popracować.

De Tender ostrzegł, że w świecie 5G, w którym globalni dostawcy Internetu stają się bardziej dostępni i tańsi, istnieje ryzyko, że nadawcy krajowi „zostaną zdławieni przez gigantyczne amerykańskie firmy”, prowadząc do „formy imperializmu medialnego”.

Źródło: www.ebu.ch 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...