reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD i ZDF bez Euro 2024 - tylko w telewizji płatnej?

dodano: 2019-09-21 10:34 | aktualizacja: 2019-09-21 10:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: FAZ/satnews/DF

ZDF Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024 na terenie Niemiec zostaną pokazane wyłącznie w płatnej telewizji w 2024 r. Niemieckie stacje ARD i ZDF zostałyby bez transmisji z Euro 2024. Według Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) prawa do nadawania wszystkich 51 meczów Euro 2024 zostały nabyte przez Deutsche Telecom (T-Mobile). Prawdopodobnie transmisje z Euro 2024 pojawią się w płatnej telewizji Magenta TV.

ARD ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pamiętać należy, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2024 r. odbędą się w Niemczech i paradoksalnie istnieje ryzyko, że nie wszyscy niemieccy widzowie będą mogli oglądać Euro 2024 organizowanych u siebie, jeśli faktycznie prawa telewizyjne zostaną przeniesione z bezpłatnych, publicznych stacji do telewizji płatnej. Ponieważ Das Erste i ZDF nadawały te mecze w wersji niekodowanej z satelity Astra to oglądali je widzowie w całej Europie, w tym w Polsce. Tym razem może się okazać, że niemiecka telewizja publiczna zostanie z niczym.

Według Frankfurter Allgemeine Zeitung, Deutsche Telekom otrzymał kontrakt na Euro w 2024 roku - dlatego prawdopodobne jest, że duża część gier będzie emitowana na kanale telewizji satelitarnej Magenta TV. 

Jednak zgodnie z państwowym, niemieckim traktatem o radiofonii i telewizji wszystkie gry z udziałem Niemiec i półfinały oraz finałowa gra muszą być niekodowane i udostępnione widzom bez dodatkowych kosztów. Dlatego prawdopodobne jest sublicencjonowanie odpowiednich transmisji meczów reprezentacji Niemiec do publicznych kanałów Das Erste i ZDF.

Na prośbę FAZ o opinię do tej pory nie ustosunkowały się ani UEFA, ani Deutsche Telekom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line rozdziela sygnał z...

199 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...
reklama