reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antypiracka operacja Eclissi przeciwko streamingowi [wideo]

dodano: 2019-09-18 16:18 | aktualizacja: 2019-09-18 17:36
autor: HP | źródło: Eurojust/broadbandtvnews

operacja eclissi eurojust 2019.jpg Włoska policja poinformowała na swojej stronie internetowej, że ​​od rana 18 września Polizia di Stato przeprowadza rozległą, międzynarodową operację o nazwie Eclissi (Eclipse). Są to działania przeciwko nielegalnym platformom transmisji strumieniowej wideo, koordynowane są przez prokuraturę w Rzymie oraz na poziomie międzynarodowym przez agencje europejskie Eurojust i Europol. Eurojust podał oficjalne wyniki dotyczące operacji antypirackiej.

Polizia di Stato Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/183961/antypiracka-operacja-eclipse-pr
Sky Italia streaming piractwo.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operacja Eclissi ma na celu rozbicie i likwidację zjawiska tak zwanego pirackiego systemu IPTV, który poprzez konwersję sygnału wielu kanałów telewizji płatnej jest przekształcany nielegalnie w sygnał sieciowy.

W ramach tej współpracy policja i organy sądowe nie tylko z Włoch, ale także z Francji, Holandii, Niemiec, Bułgarii i Grecji, zaangażowały się jednocześnie w całej Europie, aby wesprzeć policjantów z Polizia di Stato.

Niezwykle dokładne techniczne badanie IT dotyczące dystrybucji sygnałów przesyłanych strumieniowo zostało przeprowadzone przez Polizia Postale e delle Comunicazion. Pozwoliło ono zidentyfikować zagraniczne źródła, od których zaczyna się „piracki” sygnał. Ogólna liczba osób korzystających z pirackiego streamingu to około 5 mln użytkowników tylko w samych Włoszech. Szacowany obrót pirackiego rynku opartego na streamingu to ponad 2 mln euro miesięcznie, więc to bardzo znacząca kwota.Szkody wyrządzone przez przestępczy gang na „lewym" streamingu wynoszą około 6,5 mln euro, zagrażając istnieniu wielu legalnych dostawców płatnej telewizji na rynku. Przy okazji operacji Eclissi przełączonych w tryb offline zostało ponad 200 serwerów w Niemczech, Francji i Holandii, a ponad 150 kont PayPal, należących do przestępców, zostało zablokowanych. Zidentyfikowano 22 osoby różnych narodowości zajmujące się tym procederem, ale jak dotąd nie dokonano żadnych zatrzymań.
fot:  © Polizia di Stato (IT)

Źródło: commissariatodips.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...
reklama