reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antypiracka operacja Eclissi przeciwko streamingowi [wideo]

dodano: 2019-09-18 16:18 | aktualizacja: 2019-09-18 17:36
autor: HP | źródło: Eurojust/broadbandtvnews

operacja eclissi eurojust 2019.jpg Włoska policja poinformowała na swojej stronie internetowej, że ​​od rana 18 września Polizia di Stato przeprowadza rozległą, międzynarodową operację o nazwie Eclissi (Eclipse). Są to działania przeciwko nielegalnym platformom transmisji strumieniowej wideo, koordynowane są przez prokuraturę w Rzymie oraz na poziomie międzynarodowym przez agencje europejskie Eurojust i Europol. Eurojust podał oficjalne wyniki dotyczące operacji antypirackiej.

Polizia di Stato Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/183961/antypiracka-operacja-eclipse-pr
Sky Italia streaming piractwo.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operacja Eclissi ma na celu rozbicie i likwidację zjawiska tak zwanego pirackiego systemu IPTV, który poprzez konwersję sygnału wielu kanałów telewizji płatnej jest przekształcany nielegalnie w sygnał sieciowy.

W ramach tej współpracy policja i organy sądowe nie tylko z Włoch, ale także z Francji, Holandii, Niemiec, Bułgarii i Grecji, zaangażowały się jednocześnie w całej Europie, aby wesprzeć policjantów z Polizia di Stato.

Niezwykle dokładne techniczne badanie IT dotyczące dystrybucji sygnałów przesyłanych strumieniowo zostało przeprowadzone przez Polizia Postale e delle Comunicazion. Pozwoliło ono zidentyfikować zagraniczne źródła, od których zaczyna się „piracki” sygnał. Ogólna liczba osób korzystających z pirackiego streamingu to około 5 mln użytkowników tylko w samych Włoszech. Szacowany obrót pirackiego rynku opartego na streamingu to ponad 2 mln euro miesięcznie, więc to bardzo znacząca kwota.Szkody wyrządzone przez przestępczy gang na „lewym" streamingu wynoszą około 6,5 mln euro, zagrażając istnieniu wielu legalnych dostawców płatnej telewizji na rynku. Przy okazji operacji Eclissi przełączonych w tryb offline zostało ponad 200 serwerów w Niemczech, Francji i Holandii, a ponad 150 kont PayPal, należących do przestępców, zostało zablokowanych. Zidentyfikowano 22 osoby różnych narodowości zajmujące się tym procederem, ale jak dotąd nie dokonano żadnych zatrzymań.
fot:  © Polizia di Stato (IT)

Źródło: commissariatodips.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama