reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Raport: to jednak Arabsat nadaje piracko beoutQ

dodano: 2019-09-16 21:10 | aktualizacja: 2019-09-17 14:44
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

FIFA_saudi_beoutQ_360px.jpg Po opublikowaniu raportu śledczego dotyczącego pirackiej działalności beoutQ wydano wspólne oświadczenie FIFA, AFC, UEFA, Bundesligi, LaLigi, Serie A, LFP i Premier League. Raport potwierdza, że to ​​Arabsat transmitował piracki serwis beoutQ i wzywa operatora satelitarnego do zaprzestania transmisji pirackich kanałów.

PSG_Caen_beoutQ_piracy_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Piłkarskie organizacje zleciły MarkMonitor przeprowadzenie badań i opracowanie szczegółowej i niezależnej analizy technicznej działań beoutQ.

Raport jednoznacznie potwierdza, że ​​to operator satelitarny Arabsat transmitował pirackie transmisje beoutQ i wzywa go do zaprzestania emisji tych kanałów.

To Arabsat, zgodnie z raportem, zapewnił infrastrukturę dla nielegalnych transmisji beoutQ. Najbardziej bezpośrednie szkody zostały wyrządzone wyrządziły katarskiemu legalnemu serwisowi beIN Sports, który oszacował koszt piractwa na Bliskim Wschodzie na 1 mld dol.

Badanie MarkMonitor ujawnia również, że zasięg nielegalnych kanałów nie ograniczał się do Arabii Saudyjskiej, ale obejmował cały region MENA. Analiza dowodzi, że każdy indywidualny widz mógł łatwo kupić dekoder beoutQ, który odbierał sygnał z satelity Arabsat lub przez Internet.

Pełny tekst oświadczenia brzmi następująco:
 

- Jako posiadacze praw na całym świecie śledziliśmy wydarzenia sportowe, których prawa własności intelektualnej zostały naruszone w sposób systematyczny i rozpowszechniane przez pirackiego nadawcę znanego pod nazwą beoutQ, zleciliśmy wiodącemu organowi branżowemu, MarkMonitor, przeprowadzenie badać i opracowywać szczegółową i niezależną analizę techniczną działań beoutQ.

- W raporcie nie ma wątpliwości, że pirackie transmisje beoutQ były nadawane przy użyciu infrastruktury satelitarnej będącej własnością Arabsat i zarządzanej przez niego.


Treść raportu została w całości opublikowana na stronach internetowych właścicieli praw, aby zapewnić przejrzystość faktów w tej sprawie i pokazać powagę, z jaką globalni posiadacze praw postrzegają tę kwestię.

Odcięcie dostępu do usług transmisji z satelity byłoby dużym krokiem w walce o powstrzymanie beoutQ. Wszyscy, indywidualnie i zbiorowo, pozostajemy zaangażowani w położenie kresu międzynarodowemu piractwu sportowemu.

Pełny raport można pobrać tutaj.


Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...