reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BT Sport pokazał transmisję na żywo w 8K z meczu rugby

dodano: 2019-09-14 22:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope/satkurier.pl

BT Sport Ultimate Brytyjski nadawca telewizyjny BT Sport po raz pierwszy w swojej historii zaprezentował transmisję na żywo w rozdzielczości 8K. Do pokazu doszło podczas wystawy IBC2019 w Amsterdamie. Była to transmisja jednego z meczów turnieju Premiership Rugby 7s, który odbył się 14 września na stadionie Franklin's Gardens w Northampton. Wykorzystano do tego celu telewizor Samsung QLED 8K Q950R.

BT Sport IBC2019 digitaltveurope.com


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas prezentacji Jamie Hindhaugh, dyrektor operacyjny BT Sport, powiedział, że chociaż firma poważnie myśli o 8K, to „nie oznacza to, że ​​wprowadzi 8K jutro”. Zaznaczył, że za każdym razem chodzi o „poprawę realizacji transmisji” w celu ulepszenia oferty Ultimate firmy. BT Sport Ultimate to najlepszy kanał nadawcy, który jest nadawany w jakości UHD z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos.
 

W rozmowie z „Digital TV Europe” Jamie Hindhaugh powiedział:

Wraz z wprowadzaniem na rynek kamer 8K, zaczniemy przyglądać się ich zaletom w celu poprawy naszej obecnej jakości 4K. Potem nadejdzie etap, w którym mechanizm dostarczania stanie się lżejszy, a widzowie będą mogli kupić telewizory 8K.

Hindhaugh podkreślił, że w przypadku marki Ultimate nie ma już mowy o formatach. W nazwie kanału nie ma bowiem dopisku 4K, HDR czy jakiegokolwiek innego. Nadawca może w ten sposób przechodzić na coraz to nowsze rozdzielczości i technologie, bez martwienia się o aktualność nazewnictwa.

Hindhaugh mówił również o znaczeniu wysokiej liczby klatek na sekundę w sporcie i że będzie to kolejny istotny aspekt ewolucji Ultimate. Potwierdził także zaangażowanie firmy w rzeczywistość wirtualną i technologię 360°.
 

Nasza najbardziej zaangażowana publiczność - i nie powiedziałam, że największa publiczność - to ludzie, którzy korzystają z Ultimate i filmów w technologii 360 stopni.

Warto dodać, że również 14 września na stoisku BT Sport na IBC2019 zaprezentowano transmisję na żywo z meczu Liverpool - Newcastle United w ramach Premier League. Była to transmisja w rozdzielczości 4K z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama