reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?

dodano: 2019-08-29 13:47 | aktualizacja: 2019-08-29 14:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

nc+ TNK nc+ telewizja na kartę nc+ telewizja na kartę nadal jest w sprzedaży, choć ostatnio na rynku detalicznym widać, że klienci ewidentnie zapomnieli o tym, iż taka oferta w ogóle istnieje. Wynika to z tego, że zupełnie zaniechano reklamy nc+ TNK i to zarówno na poziomie nc+, jak i u niektórych dystrybutorów.

nc+ telewizja na kartę


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prepaid pomostem do postpaid!
Trudno to zrozumieć z punktu widzenia biznesowego, jeśli przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda sprzedaż oferty postpaid platformy nc+ (na abonament). A sprzedaż ta, według naszych danych w ostatnich miesiącach mogłaby być zdecydowanie lepsza i to m.in. dzięki prepaidowi. W czasach kryzysu, jeśli chodzi o dalszy rozwój płatnych platform satelitarnych, które – jak wynika z wielu badań – nie będą już mogły liczyć na dalsze wzrosty, może należałoby szanować każdego klienta, również tego „zdobytego” przez ofertę przedpłaconą. W wielu platformach DTH ta część działalności to czasami 10-20%. A tu jakby na siłę próbuje się wygasić czy też schować gdzieś w kąt to, co powinno przynosić może mniejsze pieniądze, ale być przyszłym pomostem do przeniesienia klienta do oferty abonamentowej.

Szanuj klienta, nawet prepaidowego!
Przecież taki klient kupuje dekoder z kartą na własność. To on ponosi dużo większy koszt na start niż tzw. klient abonamentowy Dekodery są zwykle odnawiane i posiadają tylko roczną gwarancję. Za to klient na umowę ma wieczną gwarancję. Klient prepaidowy musi mieć na karcie wpłacone pieniądze, aby cokolwiek oglądać. Najpierw więc płaci – potem ogląda, i ani jeden dzień więcej. Klient abonamentowy może się ślizgać z płatnościami, często jest upominany czy też proszony o wpłaty, ale operator nc+ przecież nie wyłączy mu natychmiast sygnału. Przy telewizji przedpłaconej nie ma miejsca na wyłudzenia, o czym wszyscy zapomnieli. Nie da się wyłudzić sprzętu ani spisać umowę na tzw. słupa lub lewe dokumenty. Oferta prepaid jest też uboższa o najcenniejsze kanały, szczególnie te premium. Może nie ma dostępu do paczki Canal+, HBO i wielu innych atrakcyjnych kanałów dostępnych tylko w abonamencie, ale nie wszyscy mają takie potrzeby. Nie opłaca się wykorzystywać tej oferty do card sharingu, bo jest to oferta podstawowa, która nie wygeneruje piratom odpowiednich dochodów.

Dlaczego nc+ traktuje po macoszemu taki „złoty biznes”?
Prawdopodobnie wszystkiemu winne są tabelki w Excelu. Ma się zgadzać na papierze czy w komputerze, a przedpłacony klient tam jakoś dziwnie nie pasuje. Klient prepaid to nie to samo, co klient abonamentowy. Nie wykazuje się go w statystykach, bo to taki „gorszy sort”.Taki klient może mieć zły humor i nie płacić – „jest niestabilny”. Kiedyś klient telewizji na kartę był całkowicie anonimowy. Nie zostawiał śladu, nie można było do niego zadzwonić. Dekodery TNK SD (później TNK HD) nie były sparowane z kartą. Teraz wysyłając SMS aktywacyjny i wyrażając zgodę na marketing na usługi własne, zostawiamy furtkę dla infolinii, która może się z nami kontaktować i promocjami nakłaniać do przejścia do grona abonentów.

Z doświadczenia wiemy jednak, że klient mocno przywiązuje się do swojego dekodera i do swojej oferty programowej. Płaci często więcej niż gdyby przeszedł na abonament. Potrafi co miesiąc przyjeżdżać do „swojego” sklepu RTV-SAT i doładowywać kartę za 20 zł – czasami dojazd kosztuje więcej! Pytanie: dlaczego?

nc+ telewizja na kartę to wolność!
Telewizja na kartę od nc+ daje użytkownikowi wolność i możliwość oglądania płatnych kanałów satelitarnej platformy nc+ bez podpisywania umowy z operatorem, gdyż tego część klientów sobie po prostu nie życzy i trzeba to uszanować. nc+ telewizja na kartę działa podobnie jak telefon na kartę prepaid. To pewnego rodzaju wygoda: nie ma umowy – nie ma abonamentu. Jeśli klient zapłaci za doładowanie karty na dany okres, to ogląda wybrane stacje telewizyjne przez czas, na jaki zostało to uzupełnione odpowiednią opłatą. Zawsze i w każdym momencie może jednak zrezygnować i przejść na abonament, choć z powrotem do prepaid już może być problem. Telewizja na kartę nie wyklucza nikogo, nawet tego z chwilowymi problemami finansowymi i co najważniejsze nie weryfikuje klienta w BIK.

Nie zapłacisz – nie oglądasz!
Jeśli ktoś nie zapłaci, to nikt nie będzie go nękać upomnieniami za brak opłaty abonamentowej. Co najwyżej oferta kanałów zubożeje lub zostanie wyłączona. Wystarczy doładować kartę i można dalej oglądać swoje ulubione kanały. Jest to wygodne dla tych widzów, którzy mają alergię na podpisywanie jakichkolwiek umów ze zobowiązaniem, czasowo przebywają w kraju lub są zagranicą, bo tam pracują, a są też w zasięgu satelity Eutelsat Hot Bird - 13°E. Z doświadczenia wiemy, że oferta telewizji przedpłaconej doskonale sprawdza się latem na ogródkach działkowych. Jest popularna wśród kierowców tirów w trakcie obowiązkowych postojów. Wielu rodaków zabiera ze sobą legalną telewizję prepaid na dłuższe pobyty za granicą, na kemping pod namiot czy wycieczkę kamperem. I to jest bardzo wygodne rozwiązanie. Czy nadal można kupić historyczne oferty prepaid?

nc+ telewizja na kartę to przedpłacona i tylko częściowa oferta satelitarnej platformy nc+, zwykle różniąca się od proponowanej na standardową umowę. Należy pamiętać, że jest to oferta dostępna z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Istotne więc jest to, że na pewno trzeba mieć do dyspozycji sprawną antenę satelitarną 80-90 cm z konwerterem. Na rynku jest jeszcze wiele historycznych ofert dostępnych w sklepach RTV-SAT. Jeśli dobrze poszukać, dostępne są nawet oferty z nSport+ czy Eurosport 1 lub 2 w podstawowym pakiecie.

Mało kto już pamięta, jakie są rodzaje promocji
Wystarczy wymienić kilka aktywnych: TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD, ŚWIAT HD, N NA KARTĘ, NC+MIX, NC+START+. Nikt już nie pamięta tych promocji. Minimalna opłata miesięczna może kosztować: 15 zł, 19,90 zł, 19,99 zł, 20 zł, 24,90 zł, 24,99 zł. Opłata może być stała na miesiąc, jak w N na kartę, niezależnie od okresu doładowania, ale może być też zależna od okresu, na jaki chcemy doładować kartę.
Przy ofercie SMART HD 1 miesiąc kosztuje 20 zł, a 12 miesięcy 180 zł. Przeliczając na miesiące, wyjdzie tylko 15 zł/mc.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...