reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FIFA, UEFA, Bundesliga, La Liga i Premier League przeciwko beoutQ

dodano: 2019-08-01 12:15
autor: HP | źródło: Qatarliving.com/UEFA/

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg Największe organy piłkarskie FIFA, UEFA, AFC oraz wielkie federacje krajowe: Bundesliga, La Liga, Premier League i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie, w którym potępiają działalność pirackiej platformy beoutQ. Co ciekawe, po raz pierwszy wszystkie ligi piłkarskie oraz władze FIA i UEFA wspólnie i bezapelacyjnie wydały takie oświadczenie przeciwko piractwu.

FIFA_saudi_beoutQ_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu można przeczytać:

 - My, właściciele praw do różnych rozgrywek piłkarskich, wspólnie potępiamy w możliwie najostrzejszy sposób trwającą kradzież naszej własności intelektualnej przez pirackiego nadawcę znanego jako „beoutQ” i wzywamy władze Arabii Saudyjskiej (KSA) do wsparcia nas w zakończeniu powszechnych i rażących naruszeń naszych praw własności intelektualnej mających miejsce w tym kraju.

- Od maja 2018 r. wspólnie pracujemy z międzynarodowym doradcą prawnym w celu monitorowania i zestawiania dowodów przeciwko beoutQ, których audycje są regularnie i na skalę przemysłową udostępniane na nielegalnej podstawie. Po dokładnej analizie przeprowadzonej przez ekspertów technicznych, w jaki sposób beoutQ działa z perspektywy technicznej, jesteśmy przekonani, że beoutQ działa specjalnie dla docelowych klientów w Arabii Saudyjskiej i korzysta z udogodnień co najmniej jednego podmiotu z Arabii Saudyjskiej. 

- W ciągu ostatnich 15 miesięcy rozmawialiśmy z 9. kancelariami prawnymi w Arabii Saudyjskiej, z których każda po prostu odmówiła działania w naszym imieniu lub początkowo zaakceptowała zlecenie, a dopiero później wycofała się.

- Jako właściciele praw autorskich doszliśmy niestety do wniosku, że obecnie nie jest możliwe wynajęcie radcy prawnego w Arabii Saudyjskiej, który jest skłonny lub może działać w naszym imieniu, składając skargę dotyczącą praw autorskich przeciwko beoutQ. Uważamy, że wyczerpaliśmy już wszystkie rozsądne możliwości dochodzenia formalnego roszczenia dotyczącego praw autorskich w Arabii Saudyjskiej i nie widzimy innej alternatywy niż powstrzymanie beoutQ i rozwiązanie tego bardzo poważnego problemu piractwa za pomocą innych środków. 

- Naruszenie naszych praw przez beoutQ nieuchronnie szkodzi każdemu aspektowi branży, od posiadaczy praw do prawowitych licencjobiorców, konsumentów i fanów, uczestników (w tym piłkarzy, klubów i drużyn narodowych), a ostatecznie samego sportu.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy wcześniejsze oświadczenia saudyjskiego ministerstwa kultury i informacji oraz rządu saudyjskiego przeciwko beoutQ.

- Biorąc jednak pod uwagę skalę piractwa beoutQ w Arabii Saudyjskiej i fakt, że piractwo trwa nadal, prosimy ministerstwo i rząd Arabii Saudyjskiej o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań przeciwko beoutQ

- Jesteśmy zobowiązani, wspólnie i indywidualnie, do współpracy ze wszystkimi właściwymi organami w celu zwalczania piractwa beoutQ - napisano w podsumowaniu oświadczenia.


Źródło: uefa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...