reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-05-18 - 2021-05-19 - 2021-05-20

Turniej golfowy The Open na sportowych antenach Polsatu

dodano: 2019-07-17 10:31
autor: Jakub Sulisz | źródło: polsatsport.pl

The Open Polsat Sport golf W czwartek 18 lipca rusza 148. edycja najstarszego turnieju golfowego The Open. Coroczne zmagania odbywają się na polach golfowych w Wielkiej Brytanii, tym razem w Royal Portrush w Irlandii Północnej. Organizatorzy spodziewają się świetnej pogody, co... nie napawa optymizmem. Transmisja The Open na sportowych antenach Polsatu.

The Open Polsat Sport golf


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
68 lat czekali kibice z Irlandii Północnej, by gościć popularny The Open w swojej części Zjednoczonego Królestwa. Dotychczas impreza gościła głównie w Anglii oraz Szkocji, jednak w kraju ze stolicą w Belfaście odbędzie się po raz drugi w historii. Jest to rywalizacja z ogromną tradycją, która pielęgnowana jest przez Brytyjczyków każdego roku.

The Open, zwany także British Open wywodzi się z tradycji pasterskich. Korzenie turnieju sięgają średniowiecza, kiedy to znudzeni wyprowadzaniem owiec pasterze urządzali sobie pojedynki w golfa. Górzyste tereny północnej Anglii oraz Szkocji idealnie nadawały się do tej rywalizacji. Pola do gry nazywane przez Brytyjczyków "links", do dziś zachowały się w słowniku tej gry i są bardzo charakterystyczne dla wyspiarskiego golfa.

- Pola "links" znajdujące się na wybrzeżach są ważną częścią The Open. Turniej musi być nad morzem, gdzie pada deszcz, a wiatr urywa głowy. Niestety organizatorzy załamują ręce, ponieważ zapowiada się fantastyczna pogoda - powiedział Andrzej Person, znawca golfa, ekspert Polsatu Sport.

To właśnie pogoda cechuje zawody British Open. Łyse pola bez przeszkód nie stanowią trudności dla zawodników, jeśli warunki pogodowe są sprzyjające.

- Bez deszczu i wiatru te pola są bezbronne. W Stanach Zjednoczonych podczas zawodów widzimy palmy i oczka wodne. Organizatorzy starają się utrudnić życie zawodnikom, jak mogą. W Wielkiej Brytanii wiedzą, że nie mogą bardziej przeszkadzać graczom, bo byłoby im za ciężko - dodał.

Transmisja turnieju The Open na sportowych antenach Polsatu od czwartku 18 lipca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

189 zł Więcej...
reklama