reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Winnicki chce uruchomić stację Szczecin City FM

dodano: 2019-07-09 10:35 | aktualizacja: 2019-07-09 12:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/KRRiT/satkurier.pl

stare radio Dziewięć podmiotów złożyło do KRRiT dwanaście wniosków o koncesję na nadawanie w Szczecinie stacji radiowej o charakterze uniwersalnym na częstotliwości 97,5 MHz. Natomiast trzy wnioski wpłynęły w podobnym postępowaniu, ale na 98,9 MHz dla stacji uniwersalnej, z tematyką społeczno-polityczną.

radio studio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O częstotliwość 97,5 MHz starają się dwie szczecińskie spółki (KochamRadio i Moje Media) i Michał Winnicki (właściciel MWE Networks), cztery podmioty z Warszawy (Eurozet Radio, Grupa Radiowa Agory, Nadawca i Stacja Głubczyce), a także Twoje Radio ze Stargardu oraz Multimedia z Krakowa. Z kolei częstotliwością 98,9 MHz zainteresowane są następujące spółki: Eurozet Radio i Radio Wnet z Warszawy oraz Moje Media ze Szczecina.

Koncesje mają obowiązywać przez okres 10 lat. Dotyczą nadawania 24 godziny na dobę, w pierwszym przypadku z mocą ERP 1 kW, a w drugim 0,1 kW.

Warto zwrócić uwagę, że aż trzy wnioski o koncesję na 97,5 MHz złożył Eurozet - na Meloradio, Chillizet i Antyradio. Dwa wnioski pochodzą od Twojego Radia - jeden dotyczy poszerzenia zasięgu tej rozgłośni, a drugi utworzenia nowej - Radia Gryf. Grupa Radiowa Agory chce uruchomić w Szczecinie Radio Pogoda.

Spółką Moje Media kierują nią byli szefowie Radia Szczecin: Adam Rudawski (był prezesem rozgłośni), Tomasz Chaciński (b. redaktor naczelny) i Piotr Sikora (b. dyrektor marketingu). KochamRadio to projekt przedsiębiorcy Sławomira Adamskiego (startował w konkursie na częstotliwość w Koszalinie), a za Stacją Głubczyce stoi Piotr Czajkowski, właściciel Radia ABC (nadawca Radia Starogard 89,8 MHz). Prezesem spółki nadawca z Warszawy jest Małgorzata Mizińska powiązana z Grupą ZPR Media. Radio Eska chce uruchomić w Szczecinie Eskę Rock.

Michał Winnicki, którego firma MWE Networks ma w portfolio sześć kanałów telewizyjnych, planuje stworzyć Szczecin City FM.
 

– Urodziłem się w Szczecinie, tutaj chodziłem do wszystkich szkół i tutaj mieszkam. Jestem gotowy i zdeterminowany do uruchomienia w pełni lokalnej rozgłośni – powiedział Michał Winnicki (za press.pl).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama