Polskie siatkarki w turnieju Final Six

dodano: 2019-06-26 15:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/polsatsport.pl

Reprezentacja Polski siatkarek siatkarki siatkówka Polskie siatkarki we wtorek rozpoczną zmagania w finałach Ligi Narodów. W tak mocnej stawce będą skazywane na pożarcie przez zespoły, które mogą pochwalić się znacznie większymi sukcesami na arenie międzynarodowej. W tym roku sprawiły już jednak kilka niespodzianek i na kolejne będą liczyć w Nankinie. Kiedy grają Polki? Sprawdź plan transmisji Final Six Ligi Narodów siatkarek 2019. Transmisje spotkań Polek w Final Six w Polsacie Sport, TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej.

Liga Narodów siatkówka siatkarki reprezentacja Polski

Polskie siatkarki znalazły się w gronie najlepszych drużyn tegorocznej edycji Ligi Narodów i wywalczyły awans do turnieju finałowego.
Sześć czołowych ekip będzie rywalizować w dniach 3–7 lipca w chińskim Nankin.

Pięć tygodni zaciętej rywalizacji wyłoniło sześć najlepszych drużyn, które wywalczyły awans do turnieju finałowego. Fazę interkontynentalną wygrały Chinki, które i tak miały zapewniony awans jako gospodynie. Tuż za nimi uplasowały się reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Włoch, Turcji i Polski.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego w fazie zasadniczej rywalizowały na turniejach w Opolu (Włochy 2:3, Niemcy 3:1, Tajlandia 3:0), Apeldoorn (Bułgaria 3:1, Brazylia 3:2, Holandia 3:1), Kortrijk (Serbia 0:3, Belgia 3:1, Rosja 3:2), Jiangmen (Chiny 0:3, USA 1:3, Turcja 2:3) oraz Boryeong (Japonia 3:1, Dominikana 3:2, Korea Południowa 1:3). Bilans 9 zwycięstw – 6 porażek i 26 zdobytych punktów dał im awans do turnieju finałowego.

Uczestników turnieju Final Six podzielono na dwie grupy po trzy zespoły.
Chiny, Turcja oraz Włochy zagrają w grupie A. W grupie B reprezentacja Polski będzie rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi (w środę 3 lipca) oraz z Brazylią (w czwartek 4 lipca). Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W niedzielę 7 lipca zostaną rozegrane mecze o medale.

Tytułu bronią siatkarki Stanów Zjednoczonych, które przed rokiem (również w Nankin) ograły w finale Turcję 3:2. Brązowy medal wywalczyły reprezentantki Chin, które pokonały 3:0 Brazylię. Na fazie grupowej zakończyły zmagania siatkarki Holandii oraz Serbii. Najlepszą zawodniczką (MVP) tamtej imprezy wybrano amerykańską przyjmującą Michelle Bartsch.

Mecze turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek 2019 prosto z Nankin skomentuje w Polsacie Sport Adrian Brzozowski.
Godzinę przed rozpoczęciem spotkań rozpoczniemy przedmeczowe studio, w którym gośćmi Jerzego Mielewskiego będą siatkarscy eksperci, a wśród nich m.in. byłe reprezentantki Polski. Nie zabraknie również analiz i gorących komentarzy.