reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-T2 i HEVC niedługo w Chorwacji

dodano: 2019-06-24 18:47
autor: RO | źródło: advanced-television.com

OiV Chorwacki operator DTT i WiMax złożył ofertę w przetargu publicznym na wykorzystanie pasma częstotliwości radiowych dla krajowych multipleksów naziemnej telewizji M1, M2 i L1. Odašiljači i Veze (OiV) jako jedyny oferent jest przekonany, że otrzyma licencję i od 15 września br. będzie mógł świadczyć nowy multipleks z HD w standardzie DVB-T2 i kodowaniem wideo HEVC z nadajnika Sljeme, obejmującego stolicę Zagrzeb.

https://radio.hrt.hr/data/article/132396_584a4d282784675cf21b.jpg
OiV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Osiągnięcie zasięgu krajowego (dla 97% populacji) jest planowane przed 15 listopada. Równolegle mają być nadawane kanały SD w DVB-T.

Po wygaśnięciu istniejących licencji na multipleksy A i B, 1 lipca 2020 r. OiV planuje aktywować nowy multipleks M1 i całkowicie przełączyć się na standard nadawania DVB-T2 w całym kraju z pokryciem 99% mieszkańców.

W tym samym czasie, wszystkie regionalne stacje telewizyjne w M2 przejdą na DVB-T2 i w zależności od wyboru przez nadawcę, będą mogły nadawać w rozdzielczości SD lub HD.

Obecnie 35 kanałów telewizyjnych w Chorwacji jest dystrybuowanych za pośrednictwem czterech multipleksów DTT (A, B, D, L) w jakości SD.

Pomimo, że DTT nadal stanowi najważniejszą platformę dystrybucji telewizyjnej, z roku na rok traci na znaczeniu. Spadek został spowolniony przez wprowadzenie evotv, usługi płatnej telewizji w DTT, ale nadal jest stały.

Inne platformy proponują więcej kanałów telewizyjnych, interaktywność, łączenie z innymi usługami (Internet, telefonia). OiV ma nadzieję, że wprowadzenie nowego standardu DVB-T2/HEVC w naziemnej telewizji cyfrowej pozwoli na wdrożenie HD i większej liczby płatnych kanałów.

Z finansowego punktu widzenia, OiV spodziewa się, że nowy projekt odniesie rentowność za dwa lata.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...