reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy dotują odbiorniki DVB-T2

dodano: 2019-06-21 12:59 | aktualizacja: 2019-06-22 16:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Broadbandtvnews

DVB-T2 Włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego (MISE) opublikowało wytyczne dotyczące dotacji na zakup telewizorów i dekoderów NTC zgodnych ze standardami DVB-T2, MPEG-4 i HEVC / H.265.

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Włoska ustawa budżetowa na 2019 r. przewiduje całkowity budżet w wysokości 151 mln euro, który może zostać wypłacony począwszy od 15 listopada. Potwierdzenie zostanie wydane po upływie 30-dniowego okresu konsultacji społecznych, aby umożliwić komentarze zainteresowanych stron.

Dotacja dla mieszkańców Włoch należących do pierwszego i drugiego pasma ISEE została ustalona na kwotę 50 euro i jest przeznaczona na zakup pojedynczego urządzenia dla pojedynczego użytkownika gospodarstwa domowego do 31.12.2022 lub do wyczerpania przyznanej kwoty . Zniżka zostanie zastosowana dl telewizora lub dekodera bezpośrednio przez sprzedawcę detalicznego z ceną zawierającą VAT, bez możliwości uzyskania zwrotu gotówki, jeśli urządzenie kosztuje mniej niż 50 euro. Sprzedawcy detaliczni, zarówno fizyczni, jak i online, muszą zarejestrować się w usłudze telematycznej Urzędu Skarbowego w sposób, który zostanie również wskazany na stronie MISE.

Sprzęt musi być wyposażony w tuner DVB-T2 HEVC, zgodnie z zaleceniem ITU-T H.265. Producenci danego sprzętu muszą zadeklarować, na własną odpowiedzialność, które produkty spełniają określone wymagania. Wymagania obejmują obecność gniazda SCART w przypadku dekoderów. Po zweryfikowaniu zgodności MISE opublikuje na swojej stronie internetowej listę kompatybilnych modeli.

W najbliższych tygodniach we Włoszech planowane jest opublikowanie planu przejścia na DVB-T2. Plan działania zatwierdzony jesienią ubiegłego roku został w rzeczywistości anulowany, w tym porzucono plan wyłączenia MPEG 2 od 1 stycznia 2020 r., przekładając wyłączenie na jesień 2021 r.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...