reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset przygotowuje własny kanał 4K

dodano: 2019-06-12 12:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Mediaset Włoska grupa medialna Mediaset zamierza uruchomić kanał w rozdzielczości 4K. Start nowej stacji UHD jest wstępnie planowany na pierwszą połowę 2020 roku. Stacja 4K Mediasetu ma powstać we współpracy z innym nadawcą. W jego ofercie znajdą się sport, filmy i seriale.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał 4K spółki Mediaset będzie dystrybuowany w platformie satelitarnej tivúsat bez dodatkowych opłat i prawdopodobnie pojawi się na 205. pozycji EPG. Ze względu na ograniczenia dotyczące praw do transmisji, stacja będzie szyfrowana i dostępna wyłącznie na kartach tivúsat. Szczegóły dotyczące nowej stacji telewizyjnej 4K mają zostać opublikowane w najbliższych miesiącach.

Dodajmy, iż w 1 lipca br. regularną, całodobową emisję rozpocznie inny włoski kanał UHD - Rai 4K. Program ma składać się z ośmiogodzinnego bloku, który rozpocznie się o godz. 21:00, a następnie zostanie powtórzony dwukrotnie. Według Rai, nie ma wystarczającej ilości treści w 4K, aby wypełnić całą dobę premierowymi programami. Jednak oferta będzie stopniowo rozszerzana wraz ze wzrostem ilości treści 4K.

Rai 4K do regularnych transmisji ma wykorzystywać przepływność wideo na poziomie około 25 Mbit/s przy kompresji H.265/HEVC. Transmisja będzie kodowana za pomocą Nagra NA (CAID 183E) ze względu na ograniczenia dotyczące praw do transmisji. Odbiór będzie możliwy tylko na nowych kartach tivúsat Oro - na starszych kartach odbiór ma być niemożliwy.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...