Hurkacz i Kubot w 2. rundzie turnieju w ATP Madryt

dodano: 2019-05-08 10:24
autor: Jakub Sulisz | źródło: TVP Sport

Hubert Hurkacz ATP Polsat Sport 72 minut potrzebował Hubert Hurkacz, by awansować do drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Polak w dwóch setach (6:3, 6:4) pokonał Aleksa de Minaura. Kolejnym rywalem wrocławianina będzie Lucas Pouille.

Hubert Hurkacz ATP Polsat Sport

Notowany na 52. miejscu w rankingu ATP Hurkacz odprawił Australijczyka plasującego się na 27. pozycji, który wrócił na kort po kontuzji biodra. W premierowym secie zdołał przełamać rywala w drugim gemie i to był klucz do triumfu w tej partii. W drugiej odsłonie Polak nie dał się przełamać, a sam tego dokonał w piątym gemie.

Do końcowego zwycięstwa Hurkacz potrzebował czterech piłek meczowych. Przypomnijmy, że nasz najlepszy singlista w Madrycie zaczynał zmagania od eliminacji, odprawiając w finale Hiszpana Roberto Carballesa Baenę.

Pula nagród w stolicy Hiszpanii wynosi 6,5 mln dolarów. Z numerem jeden rozstawiony jest Serb Novak Djoković, a "dwójką" jest Rafaeal Nadal. W deblu gra nasz reprezentant Łukasz Kubot do spółki z Brazylijczykiem Marcelo Melo. W 1. rundzie pokonali Niemca Jana—Lennarda Struffa i Japończyka Bena McLachlana 7:5, 5:7, 10-6.