reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyłączenia analogu na Krymie od 3.06

dodano: 2019-05-07 20:32 | aktualizacja: 2019-05-07 21:19
autor: RO | źródło: telekritika.ua/ria.ru

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna Naziemna telewizja analogowa na Półwyspie Krymskim będzie wyłączana 3 czerwca br. na obszarach o ludności poniżej 100 tys. osób. RIA Nowosti pisze, ze Symferopol, Kercz i Wielka Jałta to regiony, gdzie analog ma jeszcze działać.

Krym_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W publikacji RIA Nowosti podano, że telewizja cyfrowa na Krymie działa od stycznia 2019 roku. Zasięg obejmuje 95% całego terytorium, a sygnał dostarczają 40 wieże telewizyjne.

W krymskim budżecie przewidziano 60 mln rubli rekompensaty dla najbiedniejszych mieszkańców Krymu. Mogą oni liczyć na dopłaty do zakupu odbiorników cyfrowych albo anten do kwoty 1,5 tys. rubli. Ponadto jest mowa o rekompensatach społecznych na dofinansowanie zestawu satelitarnego do 5 tys. rubli. Według danych lokalnego ministerstwa, zaledwie 4% mieszkańców Krymu odbiera telewizję satelitarną.

Naziemna telewizja cyfrowa na Krymie składa się z 28 kanałów TV, umieszczonych w trzech multipleksach. Jej "restart" odbył się po aneksji Półwyspu przez Rosję i tzw. nacjonalizacji obiektów ukraińskiego koncernu nadawczego RRT. Nowym operatorem została Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa (RTRS), której filia powstała na podstawie krymskiego KRRT. Firma Zeonbud posiadała 18 stacji nadawczych na Krymie, które przejęła RTRS.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...