reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zagraniczne kanały wyjdą z multipleksu Armenii?

dodano: 2019-04-26 09:19 | aktualizacja: 2019-04-26 10:02
autor: RO | źródło: armeniasputnik.am/telesputnik.ru

Tigran Hakobyan NKTR Armenia Zagraniczne kanały telewizyjne powinny zakończyć nadawanie w państwowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w Armenii. Takie oświadczenie podczas przemówienia w parlamencie złożył przewodniczący Narodowej Komisji ds. Telewizji i Radia (NKTR), Tigran Hakobyan.

https://cdn1.img.armeniasputnik.am/images/153/67/1536708.jpg
CNN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Armenia jest praktycznie jedynym krajem, który zezwolił zagranicznym nadawcom na wejście do multipleksu państwowego. Dzieje się tak z różnych powodów – politycznych, technicznych, ideologicznych i językowych.

W multipleksie cyfrowym na terytorium Armenii są dostępne CNN, RTR, Pierwyj kanał i Rossija K. Tigran Hakobyan zaznaczył, że kanały nie są nadawane w języku ormiańskim. – Trudno sobie wyobrazić, jak możemy zmusić RTR do przestrzegania armeńskich przepisów i karania za ich naruszenia, powiedział Hakobyan.

Przewodniczący NKTR proponuje utworzyć dla takich kanałów multipleks prywatny, jednak w tym celu niezbędne jest uproszczenie mechanizmu jego pojawienia się. Jednym z możliwych działań łagodzących jest zmniejszenie obowiązków państwa i zniesienie wymogu nadawania dla całej Armenii. Hakobyan ma nadzieję, że problemy zostaną rozwiązane przed ogłoszeniem konkursu na częstotliwości w styczniu 2021 roku.

Wcześniej premier Armenii Nikoł Paszynian powiedział dziennikarzom, że w kraju nie będą nałożone żadne ograniczenia na nadawanie rosyjskich kanałów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama