reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink może kupić platformę freeSAT

dodano: 2019-04-12 20:54 | aktualizacja: 2019-04-13 11:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: satelitnatv.sk

Skylink Właściciel platformy satelitarnej Skylink, luksemburskiej firmy M7 Group, może kupić konkurencyjną firmę UPC DTH, która obsługuje platformę satelitarną freeSAT. Czeski urząd ds. Konkurencji (ÚOHS) zezwolił mu na to. Decyzja obowiązuje od 5 kwietnia tego roku.

Skylink-freesat-m7-group-logo-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skylink może kupić freeSAT, czeski ÚOHS mu na to pozwolił.

- Biorąc pod uwagę, że udziały konkurentów w sektorze detalicznej telewizji płatnej spadają, istnieje stosunkowo niewielki wzrost udziałów w rynku, łączący się konkurenci nie są bliskimi konkurentami, będą nadal narażeni na silną konkurencję (UPC Česká republika, s. r. o., O2 Czech Republic, a. s., DIGI CZ, s. r. o., či T-Mobile Czech Republic, a. s.), Urząd stwierdził, że ze względu na wzajemne powiązanie działalności łączącej konkurentów, nie będzie znaczących zakłóceń konkurencji w badanym obszarze i pozwoliły na połączenie konkurentów  - powiedział Urząd w komunikacie prasowym.


Grupa M7 obecnie jest operatorem platform satelitarnych Skylink na Słowacji i w Czechach, CanalDigitaal, VLAANDEREN TV, TéléSat, Online.nl w krajach Beneluksu, HD Austria w Austrii i Diveo w Niemczech.

Skylink korzysta z systemów satelitarnych Astra na 23,5°E i 19,2°E. Konkurencyjny operator UPC DTH oferuje usługi z satelitów Thor 5/Thor 6/Thor 7 (0,8°W) i Intelsat 10-02 (1°W).

Po zakupie freeSAT i dwóch innych platform (UPC Direct i FocusSat) M7 Group pozyskałaby około 800 tys. nowych klientów, z czego około 75 tys. na Słowacji, a 100 tys. w Czechach.

Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...
reklama