PHL: Comarch Cracovia - GKS Tychy

dodano: 2019-04-02 23:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvpsport.pl

hokej_cracovia_tvp_sport_360px.jpg Hokeiści GKS Tychy, po niezwykle emocjonującym spotkaniu i aż trzech dogrywkach, wygrali we własnej hali z Comarch Cracovią (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) w pierwszym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Alex Szczechura.

Mecz genialnie rozpoczęli goście. Już w pierwszej akcji Damian Kapica znakomicie dograł do Jaakko Turtiainena, a ten trafił do bramki. Była 16. sekunda spotkania! Cracovia przez całą pierwszą tercję utrzymywała wyraźną przewagę, a rywale nie potrafili nawiązać do formy, jaką prezentowali w ostatnim półfinałowym spotkaniu z Podhalem Nowy Targ.

Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie. W połowie drugiej tercji gospodarze wykorzystali grę w przewadze, a gola wyrównującego rezultat strzelił Filip Komorski. Od tego momentu spotkanie ponownie było bardzo wyrównanie.

Aż do końca podstawowego czasu żadnej z drużyn nie udało się już przechytrzyć bramkarza rywali. O zwycięstwie w pierwszym meczu finałowym PHL zadecydowały aż trzy dogrywki. Obie drużyny co i rusz próbowały, ale bramki nie padały. Najbliżej strzelenia gola był Mateusz Bepierszcz, który w 51. minucie dogrywki uderzył celnie, ale… John Murray – bramkarz GKS Tychy – zatrzymał krążek na linii. Po chwili ponownie uratował swoją drużynę, broniąc rzut karny wykonywany przez Filipa Drzewieckiego.

Niewykorzystane okazje zemściły się na hokeistach Cracovii. Na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej dogrywki znakomitym strzałem mecz zakończył Alex Szczechura. Jego bramka sprawiła, że hokeiści GKS Tychy wygrali pierwszy mecz finałowy PHL.

GKS Tychy są w fazie play-off mistrzami dogrywki. Nie tak dawno, w szóstym meczu półfinałowym z Podhalem Nowy Targ, Szczechura zakończył spotkanie w... 66. minucie dogrywki.

GKS Tychy prowadzi z Comarch Cracovią 1-0 w finale PHL. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Kolejny mecz finałowy rozegrany zostanie w Krakowie 4 kwietnia o godz. 20:00. Transmisja w TVP Sport, na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

• FINAŁ: GKS Tychy – Comarch Cracovia 0-1 (seria do czterech zwycięstw)
  • GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia – GKS Tychy (4 kwietnia, 20:00)
  • GKS Tychy – Comarch Cracovia (7 kwietnia, 18:15)
  • Comarch Cracovia – GKS Tychy (9 kwietnia, 18:15)
  • GKS Tychy – Comarch Cracovia (ew. 11 kwietnia, 18:15)
  • Comarch Cracovia – GKS Tychy (ew. 13 kwietnia, 20:30)
  • GKS Tychy – Comarch Cracovia (ew. 16 kwietnia, 18:00)