reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Paryż już w styczniu

dodano: 2004-11-29 19:19
autor: Adrian Gąbka | źródło:

DVB-T-uberalles_sk.jpg Francuska cyfrowa telewizja naziemna oficjalnie zostanie uruchomiona w marcu. Pierwsze regularne transmisje dostępne będą już w styczniu. Minister Kultury, Renaud Donnedieu de Vabres zdecydował się na wdrożenie pilotażowego przekazu od 15 stycznia dzięki nadajnikowi zlokalizowanemu na Wieży Eiffela.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas spotkania z Ministrem Finansów i Przemysłu, do którego ma dojść 13 grudnia dyskutowane będą ekonomiczne aspekty DVB-T we Francji. Ponad połowa populacji otrzyma dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej 1 marca 2005 roku. Z pilotażowego przekazu będą mogli od 15 stycznia korzystać mieszkańcy Paryża.

Niedawno nadawcy M6 i TF1 zrezygnowali z wykorzystania DVB-T do uruchomienia kanałów telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Stało się tak w wyniku decyzji władz francuskich, które zezwoliły jedynie na częściowe nadawanie programów ze standardem MPEG4.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...
reklama