reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Evobox HD - test dekodera Cyfrowego Polsatu

dodano: 2019-01-17 17:26 | aktualizacja: 2019-01-17 18:01
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 11-12/2018

Evobox HD Cyfrowy Polsat Kontynuujemy nasz rozbudowany raport z testów nowych dekoderów oferowanych klientom przez Cyfrowy Polsat. W poprzednim wydaniu magazynu (9-10/2018) opublikowaliśmy pierwszą część, poświęconą prostszemu z modeli – Evobox Lite. Zaprezentowaliśmy także różnice pomiędzy nim a Evobox HD i oferowanym od początku 2016 roku najbardziej rozbudowanym Evobox PVR. W bieżącym wydaniu wieńczymy tekst jego drugą częścią, poświęconą drugiemu ze świeżo wprowadzonych do sieci dystrybucji modeli – Evobox HD.

Evobox HD Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

EVOBOX HD: PODSUMOWANIE

Evobox HD zrobił na redakcji dobre wrażenie. Urządzenie, jak każdy dekoder dedykowany – musi mieć i ma pewne ograniczenia wynikające z jego przeznaczenia (np. lista główna do pozycji 999 jest zabezpieczona przed edycją), ale Cyfrowy Polsat daje w swoim sprzęcie zawsze pewne stałe elementy zapewniające nieco wolności, w tym np. ręczne wyszukiwanie kanałów, co pozwala dopisać bezpłatne stacje polskie i zagraniczne, których na liście operatora z różnych powodów brak. Mimo wszystko decydując się na którykolwiek dedykowany sprzęt operatora, o czym pisaliśmy też w poprzednim wydaniu przy okazji opisu Evobox Lite, trzeba pamiętać, że to nie jest DX-erski kombajn. Rezygnujemy z pewnych zaawansowanych możliwości, w zamian dostając solidny sprzęt w przystępnej cenie, z ograniczeniami, ale za to z dostępem do pewnych usług dodatkowych, jak wideo na żądanie. Coś za coś i tak jak w każdej innej dziedzinie, jedni wolą filmy przygodowe, inni horrory, jedni wolą piłkę nożną, inni siatkówkę. Ważne, żeby dobrać takie sprzęt, który będzie dobrze spełniać prywatne preferencje, bo równie dobrze można mieć milion funkcji i nie korzystać z 90 procent z nich – wtedy zakup sprzętu niededykowanego niekoniecznie jest najlepszym wyborem.

Evobox HD w trakcie redakcyjnych testów nie sprawiał problemów. Zarówno urządzenie, jak i oprogramowanie są dopracowane, nie ma krytycznych problemów i jeśli ich się doszukiwać, to najwyżej w szczegółach.

Cieszy bardzo przyjemna dla oka grafika ekranowa, liczne animacje. Jest wiele rozwiązań, za które sprzęt można pochwalić – np. poziom zaawansowania elektronicznego przewodnika programowego – wyszukiwanie, precyzyjne filtrowanie po kategoriach, łatwość wywoływania dalszych akcji jak przypominanie o wybranym programie. To wszystko bardzo uprzyjemnia użytkowanie.

Pochwalić możemy także wsparcie kodeka HEVC/H.265 (do rozdzielczości 1080p, także dla kanałów satelitarnych, co redakcja potwierdziła) i generalnie dość precyzyjne określenie wspieranych formatów multimediów. Na minus idą pewne braki we wspieranych formatach – nie każdy plik wideo uda się odtworzyć.

Dekoder świetnie uzupełnia oferowane modele, ustawiając się idealnie pośrodku, pomiędzy najprostszym Evobox Lite, a zaawansowanym Evobox PVR oferującym nagrywanie. Jeśli nie potrzebujemy nagrywania, ale chcemy mieć resztę zalet najbardziej zaawansowanego dekodera z oferty Cyfrowego Polsatu, czyli Evobox PVR, to Evobox HD powinien być oczywistym i naturalnym wyborem.

PLUSY:
 • produkt polski
 • szybka i stabilna praca
 • potwierdzone wsparcie HEVC/H.265 (do 1080p, bez UHD)
 • przewodowy i bezprzewodowy dostęp do sieci otwiera dekoder na świat usług wideo na żądanie (Cyfrowy Polsat GO, HBO GO)
 • wiele ciekawych rozwiązań w oprogramowaniu, z których na szczególną uwagę zasługuje zaawansowane EPG pozwalające na szukanie i filtrowanie informacji, ułatwiając odnajdywanie ulubionych programów
 • wsparcie multimediów (z ograniczeniami)
 • dekoder może pracować bez karty (bezkartowe rozwiązanie Irdeto)
 • może działać w instalacji jednokablowej
 • mimo typowych ograniczeń dekodera dedykowanego, dostępne są m.in. wyszukiwanie kanałów FTA, podstawowa obsługa instalacji multifeed (do 4 pozycji SAT)

MINUSY:
 • typowe ograniczenia dla dekoderów dedykowanych (np. sztywna lista główna, narzucona przez operatora)
 • bez nagrywania
 • wsparcie multimediów ma pewne ograniczenia (dźwięk AAC, niektóre typy plików są niewspierane, szczególnie audio)
 • aplikacje VOD działają nieco ociężale, odbiegając od płynności reszty interfejsu użytkownika
 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...