reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poradnik: Jaka antena satelitarna na śnieżną zimę?

dodano: 2019-01-14 18:06 | aktualizacja: 2019-01-16 18:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

zima-anteny-hollex-360px.jpg W chłodnych strefach klimatycznych, w których temperatury często spadają w zimie poniżej zera stopni Celsjusza, anteny satelitarne narażone są na niekorzystny wpływ śniegu lub oblodzenia. Zagraża to ich prawidłowemu funkcjonowaniu. Nawet przy antenie offsetowej, która ustawiona jest prawie w pionie (i tak lepiej niż dawniej było z parabolami), u dołu czaszy szybko zbiera się śnieg. Może to stopniowo powodować zmniejszenie powierzchni pracy czaszy, przez co w skrajnych warunkach nie ma sygnału z konwertera. Jak sobie z tym poradzić?

zima-anteny-hollex-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Anteny Fuba z specjalnym kocem elektrycznym

Włoska firma Tele System produkuje aluminiowe anteny satelitarne marki Fuba, które w kilku rozmiarach są dostępne ze specjalnym kocem elektrycznym, który ogrzewa czaszę od tyłu, a także konwerter, co w warunkach zimowych doskonale się sprawdza.
 
Antena Fuba DAA 850 z podgrzewaniem czaszy i LNB

W naszych warunkach klimatycznych, gdzie temperatury często spadają poniżej zera w zimie, antena satelitarna Fuba może być wyposażona w tzw. koc elektryczny Fuba z serii AHZ umieszczony z tyłu reflektora, utrzymujący czystą powierzchnię odbiorczą. Dzięki zintegrowanemu systemowi, może również podgrzewać konwerter LNB, poprzez elastyczny pasek o długości 2 m, który jest przymocowany rzepem.

Mocowanie elektrycznego koca z tyłu lustra anteny Fuba odbywa się poprzez wstawienie haków zatrzaskowych rozmieszczonych na całym obwodzie elektrycznego koca. Te haczyki, za pomocą specjalnej gumki, utrzymują napięcie w kocu elektrycznym, a zatem przylegają do paraboli, umożliwiając równomierny kontakt na powierzchni tego samego. Taki koc elektryczny jest wykonany tak, aby dokładnie pasował do kształtu anteny Fuba. Prawdopodobnie nie nadaje się do zastosowania dla innych czasz (może nie przylegać do czaszy tak dobrze jak do Fuby).
 
Koc elektryczny do podgrzewania anten Fuba DAA

Elektryczny koc (podgrzewacz, nagrzewnica) dla anteny satelitarnej Fuba DAA 780 lub Fuba DAA 850 lub Fuba DAA 110 jest wyposażony w czujnik temperatury do automatycznego włączania i wyłączania ogrzewania. Wykonany jest z neoprenu, aluminium i poliestru. Zintegrowany czujnik termiczny kontroluje stan roboczy. Aktywna funkcja grzania w temperaturze 7°C i mniejszych (mierzona jest temperatura czaszy). Automatyczna dezaktywacja funkcji grzania następuje przy 15°C. W komplecie jest też taśma grzewcza dla LNB. Pobór mocy jest niski: 80 W. Zasilanie z 5-metrowego kabla zasilającego H05RR-F3G 0,75mm². Zasilanie: 230 VAC / 50-60 Hz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...