reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Moskwie nie wyłączą telewizji analogowej

dodano: 2019-01-15 10:29 | aktualizacja: 2019-01-15 11:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sat-expert.com/satkurier.pl

Rosja W Moskwie nie dojdzie na razie do wyłączenia naziemnej telewizji analogowej pomimo planowanego uruchomienia nadawania cyfrowego. Informacja została przekazana przez Michaiła Surowa, szefa wydziału ds. koordynacji usług komunikacyjnych moskiewskiego departamentu technologii informacyjnych.

https://gelios-tv.ru/service/cifratv/img/banner-dvbt2.jpg
Naziemna telewizja Rosja DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Pozostawiamy dla ludzi telewizję analogową, aby mogli spokojnie kontynuować oglądanie swoich kanałów. Z inicjatywy władz Moskwy osiągnięto porozumienia z operatorami, aby dalej nadawali [w sposób analogowy], by proces przejścia był dla widzów bezproblemowy. Operatorzy będą to robić, dopóki mieszkańcy Moskwy będą tego potrzebować - powiedział Michaił Surow.

10 grudnia ub.r. rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Komunikacji i Mediów Masowych zatwierdziło plan stopniowego wycofywania się z analogowego nadawania w poszczególnych regionach Rosji. Od stycznia do czerwca 2019 roku (11 lutego, 15 kwietnia i 3 czerwca) transmisja analogowych kanałów telewizyjnych zostanie przełączona na transmisję ekranu informacyjnego o przejściu danego regionu do telewizji cyfrowej.

Do wyłączenia telewizji analogowej w Moskwie miało dojść 15 kwietnia, jednak wiadomo już, iż nie nastąpi to w planowanym terminie.

Pierwszy multipleks RTRS-1 w Rosji działa w standardzie DVB-T i zawiera najważniejsze stacje publiczne: Pierwyj, Rossija 1, Match TV, NTV, Piatyj, Rossija-K, Rossija 24, Karusel, OTR i TV Centr. Natomiast oferta drugiego multipleksu RTRS-2 jest świadczona w nowszym standardzie DVB-T2 i składa się z kanałów: Ren TV, Spas, STS, Domasznyj, TV3, Piatnica, Zwiezda, Mir, TNT i Muz TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...
reklama