reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lokalna DVB-T w Hiszpanii

dodano: 2004-11-25 21:16
autor: Adrian Gąbka | źródło:

dvb_t_logo_sk.jpg W Hiszpanii duży wpływ na to, co będzie można oglądać w cyfrowej telewizji naziemnej mają mieć władze lokalne. Umożliwi to powstanie wielu kanałów regionalnych w tym kraju, które działać będą obok stacji znanych z satelity i dotychczasowej emisji analogowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hiszpański rząd podjął decyzję, że w stołecznym regionie władze na szczeblu centralnym zdecydują o przyznaniu licencji na 34 kanały telewizyjne. Pozostałe 10 programów, które pojawią się w DVB-T będzie zawdzięczać koncesję poszczególnym radom miejskim.

W analogiczny sposób przygotowano plany wdrożenia cyfrowej telewizji naziemnej do innych prowincji. W regionie Navarra do rozdysponowania będzie 20 miejsc na kanały telewizyjne. Na Balearach ma być nadawane aż 28 kanałów lokalnych.

DVB-T wróci do Hiszpanii 1 stycznia 2006 roku. Władze długo zwlekały z podjęciem takiej decyzji w obawie przed powtórką sytuacji sprzed paru lat, kiedy to płatna platforma cyfrowej telewizji naziemnej zmuszona została ogłosić bankructwo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/8 Platinum Line rozdziela sygnał z...

199 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama