reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier zaczyna testy telewizora Samsung QLED 8K [wideo]

dodano: 2019-01-04 14:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Samsung QLED 8K testy Dzięki uprzejmości Samsung Polska redakcja SAT Kuriera rozpoczęła testy jednego z najlepszych telewizorów, jakie są dostępne na polskim rynku, czyli Samsunga QLED 8K o symbolu QE65 Q900R, przekątnej ekranu 65 cali i rozdzielczości 7680 x 4320.

Samsung QLED 8K testy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początek po otrzymaniu TV 8K redakcja satkurier.pl porównała obraz 4K z kilku dostępnych kanałów satelitarnych, w tym z Canal+ 4K Ultra HD, Rai 4K, Fashion 4K, NASA UHD i innych stacji.
 

Wykorzystano nie tylko tuner wewnętrzny w One Connect Samsunga 8K, ale także zewnętrzne odbiorniki satelitarne 4K: dekoder 4K UltraBOX+ od nc+ oraz tuner 4K - Vu+ Uno 4K SE. Jako telewizor porównawczy służył (na fotografiach: z tyłu) telewizor 4K Samsung UE65 NU8042. Z przodu stoi TV 8K - Samsung QE65 Q900R. W tym przypadku różnice przy odbiorze 4K są tak minimalne, że można je pominąć. Jest za to różnica w odświeżaniu (2600 Hz i 4000 Hz). Prezentujemy krótki film z przekazów 4K na obu telewizorach.Oczywiście zasadnicza różnica między ekranami Samsunga 4K i 8K jest taka, że przy TV 8K jest „czarna skrzyneczka” - One Connect, gdzie umieszcza się moduł CI+ i podłącza wszystkie kable (HDMI, USB, 2x sat), by potem jednym kablem podłączyć się do samego ekranu. Bardzo podobne są piloty, co nieco utrudnia testy. Tu też jest minimalna różnica na jednym z przycisków. O tym wszystkim szerzej napiszemy w drukowanym magazynie SAT Kurier 1-2/2019. Na razie tylko zapowiadamy, że mamy do dyspozycji tak zaawansowany telewizor 8K, który kosztuje blisko 19 tys. zł - wszystko dzięki uprzejmości Samsunga.
 

Udało się pokazać na ekranach 4K i 8K równoległe obrazy nagrane w 8K, które są dostępne na YouTube, by zobaczyć różnicę w rozdzielczości. Trzeba przyznać, że jakość obu przekazów jest tak wysoka, że laik będzie miał ogromny problem, by na 100% rozpoznać, co w jakiej rozdzielczości jest na którym TV - nawet nam sprawiało to problem. Te testy przypominają nam pierwsze testy „raczkujących” telewizorów UHD 4K w 2014 roku, ale proszę zwrócić uwagę, jak krótki czas minął między wprowadzeniem na rynek TV 4K i 8K - tylko 4 lata, a między Full HD i 4K - aż 8 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...